Trwa ładowanie...
dj2wnom

Wybory 2020. Andrzej Duda o rocznicy i dodatku solidarnościowym. "Czyny, nie słowa!"

Prezydent Andrzej Duda złożył projekt ustawy o dodatku solidarnościowym. Chce, by osoby, które przez pandemię koronawirusa straciły pracę, otrzymały wsparcie finansowe. Chodzi o 1,4 tys. zł.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Andrzej Duda uważa, że osobom, które straciły pracę, należy się wsparcie
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Andrzej Duda uważa, że osobom, które straciły pracę, należy się wsparcieŹródło: PAP
dj2wnom

"4 czerwca 1989 r. Polacy Solidarnie zagłosowali za wolną Polską. Solidarność, to wartość zawsze aktualna. Złożyłem projekt ustawy o dodatku solidarnościowym, żeby przeciwdziałać negatywnym skutkom COVID-19. Będzie służył tym, którzy teraz potrzebują pomocy. Czyny, nie słowa!" - napisał na Twitterze Andrzej Duda (pisownia oryginalna).

Prezydent chce by osoby, które przez epidemię koronawirusa straciły pracę, dostawały 1,4 tys. zł dodatku solidarnościowego. Świadczenie będzie przyznawane maksymalnie na trzy miesiące i tylko na okres od 1 czerwca do końca sierpnia.

Pomoc dotyczy osób, które były zatrudnione na podstawie umowy o pracę i z którymi umowa o pracę została po dniu 31 marca 2020 r. rozwiązana przez pracodawcę albo uległa rozwiązaniu wraz z upływem terminu, na który była zawarta.

dj2wnom

W czwartek obchodzimy 31. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce. 4 czerwca 1989 r. wybrano 460 posłów na Sejm PRL oraz 100 senatorów do nowo utworzonego Senatu PRL.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Senatu przejmie obowiązki prezydenta? Beata Kempa: pewnie mu się to marzy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj2wnom

Podziel się opinią

Share
dj2wnom
dj2wnom
Więcej tematów