ycipk-3e94jv

Wybory 2019. Wybuch gazu w lokalu, zmieniono miejsce głosowania

W budynku, gdzie znajduje się jeden z lokali wyborczych, doszło do wybuchu gazu. Nikomu nic się nie stało, ale wójt gminy Sawin w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu. Głosowanie będzie odbywało się gdzie indziej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. W miejscowości Łowcza-Kolonia w województwie lubelskich doszło do zmiany lokalu wyborczego
Wybory parlamentarne 2019. W miejscowości Łowcza-Kolonia w województwie lubelskich doszło do zmiany lokalu wyborczego (East News, Fot: Łukasz Szełemej)
ycipk-3e94jv

"Lokal wyborczy będący siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w Łowczy-Kolonia pod adresem Łowcza-Kolonia 39, 22-107 Sawin zostaje przeniesiony do lokalu zastępczego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej, Petryłów 15, 22-107 Sawin" - czytamy na stronie gminy.

Jak donosi Polsat News, lokal wyborczy przeniesiono z powodu wybuchu gazu w budynku, w którym jest siedziba obwodowej komisji wyborczej.

Do wybuchu doszło podczas serwisowania pieca gazowego, który uległ awarii. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

ycipk-3e94jv

Zobacz też: Cisza wyborcza. Sprawdź, co jest zakazane

- Naruszone zostały ściany działowe. Nie mamy możliwości uzyskania w tak krótkim czasie opinii nadzoru budowlanego, czy użytkowanie lokalu jest bezpieczne, dlatego wójt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu - powiedziała Renata Chochół, pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej w Chełmie.

ycipk-3e94jv

Wójt zapewnił mieszkańcom dojazd busem do przeniesionego lokalu wyborczego. Wyznaczył godziny i miejsce zbiórki.

Wybory parlamentarne 2019 – jak głosować?

Procedura głosowania podczas niedzielnych wyborów nie jest skomplikowana. 13 października należy stawić się w lokalu wyborczym odpowiadającemu naszemu miejscu zameldowania (placówki będą otwarte od godziny 7 rano do 21 wieczorem). Na miejscu zostanie zweryfikowana nasza tożsamość, dlatego należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem. Może być to zarówno dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, jak i legitymacja studencka.

Po okazaniu dokumentu będziemy mogli odebrać kartę do głosowania. Aby prawidłowo oddać głos, należy wstawić znak „X” w kratce tuż obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu oraz jednego kandydata do Senatu.

ycipk-3e94jv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e94jv

ycipk-3e94jv
ycipk-3e94jv