Trwa ładowanie...

Wybory 2019. Wybuch gazu w lokalu, zmieniono miejsce głosowania

W budynku, gdzie znajduje się jeden z lokali wyborczych, doszło do wybuchu gazu. Nikomu nic się nie stało, ale wójt gminy Sawin w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu. Głosowanie będzie odbywało się gdzie indziej.
Share
Wybory parlamentarne 2019. W miejscowości Łowcza-Kolonia w województwie lubelskich doszło do zmiany lokalu wyborczego
Wybory parlamentarne 2019. W miejscowości Łowcza-Kolonia w województwie lubelskich doszło do zmiany lokalu wyborczegoŹródło: East News, Fot: Łukasz Szełemej
d55kdf3

"Lokal wyborczy będący siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w Łowczy-Kolonia pod adresem Łowcza-Kolonia 39, 22-107 Sawin zostaje przeniesiony do lokalu zastępczego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej, Petryłów 15, 22-107 Sawin" - czytamy na stronie gminy.

Jak donosi Polsat News, lokal wyborczy przeniesiono z powodu wybuchu gazu w budynku, w którym jest siedziba obwodowej komisji wyborczej.

Do wybuchu doszło podczas serwisowania pieca gazowego, który uległ awarii. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

d55kdf3

Zobacz też: Cisza wyborcza. Sprawdź, co jest zakazane

- Naruszone zostały ściany działowe. Nie mamy możliwości uzyskania w tak krótkim czasie opinii nadzoru budowlanego, czy użytkowanie lokalu jest bezpieczne, dlatego wójt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu - powiedziała Renata Chochół, pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej w Chełmie.

d55kdf3

Wójt zapewnił mieszkańcom dojazd busem do przeniesionego lokalu wyborczego. Wyznaczył godziny i miejsce zbiórki.

Wybory parlamentarne 2019 – jak głosować?

Procedura głosowania podczas niedzielnych wyborów nie jest skomplikowana. 13 października należy stawić się w lokalu wyborczym odpowiadającemu naszemu miejscu zameldowania (placówki będą otwarte od godziny 7 rano do 21 wieczorem). Na miejscu zostanie zweryfikowana nasza tożsamość, dlatego należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem. Może być to zarówno dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, jak i legitymacja studencka.

Po okazaniu dokumentu będziemy mogli odebrać kartę do głosowania. Aby prawidłowo oddać głos, należy wstawić znak „X” w kratce tuż obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu oraz jednego kandydata do Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d55kdf3

Podziel się opinią

Share
d55kdf3
d55kdf3
Więcej tematów