Trwa ładowanie...
dyuwas8

Wyborcza.pl – "Gazeta Wyborcza" w internecie

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:

Wyborcza.pl to serwis w którym publikowane są zarówno artykuły z papierowej wersji "Gazety Wyborczej" i jej dodatków, jak i treści dostępne jedynie online. Dostęp do zasobów serwisu wyborcza.pl jest płatny.

Początki gazety wyborczej sięgają 1989 roku. Dziennik powstał na podstawie uzgodnień obrad Okrągłego Stołu i był organem prasowym "Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Po zakończeniu współpracy "Gazeta Wyborcza" stała się niezależnym dziennikiem.

Średni nakład "Gazety Wyborczej" wynosi 145 tys. egzemplarzy. Jej redaktorem naczelnym od początku istnienia jest Adam Michnik.

Wyborcza.pl, czyli "Gazeta Wyborcza" online

Wyborcza.pl jest serwisem internetowym, na którym można czytać wszystkie artykuły dostępne w "Gazecie Wyborczej", a także w jej dodatkach, np. "Wysokie Obcasy".

Początki serwisu internetowego "Gazety Wyborczej" sięgają 1994 roku, jednak pierwsze zarchiwizowane strony dziennika pochodzą z 1996 roku i były opublikowane w domenie gazeta.pl. W 2001 światło dzienne ujrzał serwis wyborcza.pl, wówczas postanowiono również, że gazeta.pl będzie oddzielnym internetowym serwisem informacyjnym. Tak jest do dziś.

W 2006 roku powstał serwis gazetawyborcza.pl (obecnie wyborcza.pl). Od 2014 roku dostęp do materiałów publikowanych na wyborcza.pl jest płatny.

Wyborcza.pl to nie tylko artykuły z papierowej "Gazety Wyborczej"

Wyborcza.pl zawiera wszystkie artykuły, które ukazały się w papierowej wersji "Gazety Wyborczej" oraz jej dodatkach, ale to nie wszystko. W ramach wyborcza.pl działają również serwisy lokalne, w październiku 2020 roku było ich 27: Białystok, Bielsko-Biała, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Częstochowa, Gliwice, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin, Świecie, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Z wyborcza.pl połączona jest również wyborcza.biz. W ramach tego serwisu publikowane są materiały dotyczące biznesu i ekonomii.

dyuwas8
dyuwas8
dyuwas8
Więcej tematów
dyuwas8