Trwa ładowanie...
d20l21g

Wybór przewodniczącego PO. Donald Tusk zdradził, na kogo oddał głos

Trwają wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Swój głos oddał były szef PO Donald Tusk. Przyznał też, na kogo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk wziął udział w głosowaniu na szefa PO
Donald Tusk wziął udział w głosowaniu na szefa PO (Twitter)
d20l21g

Kto zastąpi Grzegorza Schetynę na stanowisku szefa Platformy Obywatelskiej? O tym decydują teraz członkowie PO. Swój głos oddał też były przewodniczący partii Donald Tusk. Zdjęciami głosującego polityka na Twitterze pochwaliła się gdańska PO.

Tusk w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że zagłosował na Borysa Budkę.

d20l21g

Przypomnijmy, że o przewodnictwo w partii ubiega się czterech kandydatów: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Drugi z wymienionych polityków ma poparcie dotychczasowego szefa PO Grzegorza Schetyny.

Zobacz też: "Zamach stanu"? Marcin Horała odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

d20l21g

Kandydatów było więcej. Jednak mimo wcześniejszych deklaracji ze startu w wyborach wycofali się Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha.

Swój głos oddał też marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Dzisiejsze wybory to pierwszy krok do cudu normalności w Polsce. Drugi krok to piękna, zrównoważona, otwarta na ludzi kobieta, przyszła prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska. Finałem będą wybory parlamentarne i wtedy przywrócimy w Polsce normalność - mówił.

Głosowanie jest przeprowadzane w 190 komisjach wyborczych. Wybory mogą zakończyć się w I turze, o ile jeden z kandydatów otrzyma więcej niż 50 proc. głosów. Jeśli tak się nie stanie, 8 lutego odbędzie się II tura z udziałem dwóch kandydatów z największym poparciem.

d20l21g

Nieoficjalne wyniki mają zostać podane wieczorem, a na ogłoszenie oficjalnych najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do wtorku.

Przeczytaj także: Donald Tusk pisze o reakcji PiS-u na nazwisko "Prawda". Beata Mazurek odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów