Trwa ładowanie...

Wybór przewodniczącego PO. Donald Tusk zdradził, na kogo oddał głos

Trwają wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Swój głos oddał były szef PO Donald Tusk. Przyznał też, na kogo.

Share
Wybór przewodniczącego PO. Donald Tusk zdradził, na kogo oddał głos
Źródło: Twitter
d68ac8b

Kto zastąpi Grzegorza Schetynę na stanowisku szefa Platformy Obywatelskiej? O tym decydują teraz członkowie PO. Swój głos oddał też były przewodniczący partii Donald Tusk. Zdjęciami głosującego polityka na Twitterze pochwaliła się gdańska PO.

Tusk w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że zagłosował na Borysa Budkę.

Przypomnijmy, że o przewodnictwo w partii ubiega się czterech kandydatów: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Drugi z wymienionych polityków ma poparcie dotychczasowego szefa PO Grzegorza Schetyny.

Zobacz też: "Zamach stanu"? Marcin Horała odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Kandydatów było więcej. Jednak mimo wcześniejszych deklaracji ze startu w wyborach wycofali się Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha.

d68ac8b

Swój głos oddał też marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Dzisiejsze wybory to pierwszy krok do cudu normalności w Polsce. Drugi krok to piękna, zrównoważona, otwarta na ludzi kobieta, przyszła prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska. Finałem będą wybory parlamentarne i wtedy przywrócimy w Polsce normalność - mówił.

Głosowanie jest przeprowadzane w 190 komisjach wyborczych. Wybory mogą zakończyć się w I turze, o ile jeden z kandydatów otrzyma więcej niż 50 proc. głosów. Jeśli tak się nie stanie, 8 lutego odbędzie się II tura z udziałem dwóch kandydatów z największym poparciem.

Nieoficjalne wyniki mają zostać podane wieczorem, a na ogłoszenie oficjalnych najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do wtorku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d68ac8b

Podziel się opinią

Share
d68ac8b
d68ac8b
Więcej tematów