Trwa ładowanie...

Wuhan. MSZ przygotowuje ewakuację Polaków

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuje ewakuację Polaków z chińskiego Wuhan zagrożonego koronawirusem. Ma negocjować z chińskimi władzami warunki transportu i opieki medycznej nad osobami, które chcą opuścić teren.
Share
MSZ reaguje na sytuację w chińskim Wuhan
MSZ reaguje na sytuację w chińskim WuhanŹródło: East News
djrfilp

O tym, że MSZ przygotowuje ewakuację Polaków z Wuhan, pisze RMF FM. Jak donosi nieoficjalnie, trwają negocjacje Polski i innych krajów Europy Zachodniej z władzami chińskimi dotyczące warunków transportu i opieki medycznej nad osobami, które będą chciały opuścić teren zagrożony koronawirusem.

Czytamy, że transport zakładałby kilka etapów. Najpierw wywiezionoby ludzi poza teren objęty koronawirusem. Później po badaniach i kwarantannie przeprowadzonoby transport do krajów, z których do Chin przyjechali Europejczycy.

W Wuhan i okolicach ma znajdować się około dwudziestu Polaków. Nikt z nich nie został jednak zarażony koronawirusem. Podobno wszyscy zostali poinformowani, jak uniknąć zarażenia.

djrfilp

Zobacz też: Komentarze po wpisie Witolda Waszczykowskiego. "Dno dna"

Koronawirus w Chinach zabił już ponad 80 osób. Na godzinę 15. polskiego czasu potwierdzono prawie trzy tysiące zachorowań, a u kolejnych trzech tysięcy osób zaobserwowano objawy zarażenia nowym wirusem. Aż 76 ofiar koronawirusa pochodziło z prowincji Hubei, gdzie zauważono go po raz pierwszy. Pierwsze przypadki zachorowań odnotowano już pod koniec grudnia 2019 r. Pierwsze badania wskazują, że źródłem wirusa może być targ rybny w 11-milionowym Wuhan, a konkretnie mięso węży - niemrawca prążkowanego i kobry pospolitej.

Przeczytaj również:

Ujawniono kolejny powód rozprzestrzeniania się koronawirusa z Chin. Chodzi o święto
Kolejny wzrost liczby ofiar koronawirusa. Polscy studenci na obserwacji
Już 41 ofiar koronawirusa. 11 chińskich miast odizolowanych

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djrfilp

Podziel się opinią

Share
djrfilp
djrfilp
Więcej tematów