Trwa ładowanie...
ycipk-1k7t62
ycipk-1k7t62
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wstrząsający raport AI: Hamas zabijał Palestyńczyków

Organizacja Amnesty International (AI) poinformowała, że radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas zabijało swych rywali politycznych podczas ostatniej inwazji
Izraela w Strefie Gazy i po jej zakończeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1k7t62

Według tej międzynarodowej organizacji zajmującej się obroną praw człowieka, Hamas uśmiercił w tym czasie ponad 20 osób. Wielu ludzi było bitych lub torturowanych.

Jak podała AI, niektórych z tych ludzi przetrzymywano pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Izraela. Zostali zabici, gdy uciekli z głównego więzienia w Gazie, które zostało zniszczone przez izraelskie lotnictwo.

Inne ofiary to byli oficerowie bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej lub członkowie umiarkowanego ruchu Fatah.

ycipk-1k7t62

AI informuje, że wiele ofiar zostało uprowadzonych z domów przez bojowników Hamasu lub oficerów bezpieczeństwa; później znaleziono ich martwych.

Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy w czerwcu 2007 roku.

W czasie izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy, trwającej od 27 grudnia do 18 stycznia, zginęło ponad 1330 Palestyńczyków i 13 Izraelczyków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1k7t62

ycipk-1k7t62
ycipk-1k7t62