Trwa ładowanie...

Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar pożaru w Jastrzębiu Zdroju

Wstępne wyniki sekcji zwłok czterech z pięciu ofiar pożaru, do którego doszło w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu Zdroju, wskazują na zatrucie tlenkiem węgla - poinformowała Prokuratura Rejonowa z Jastrzębia Zdroju.

Share
Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar pożaru w Jastrzębiu Zdroju
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d34ntck

Przeprowadzona została sekcja zwłok 40-letniej matki, 18-letniej najstarszej córki, 10-letniego chłopca oraz 4-letniej dziewczynki. Termin sekcji zwłok piątej ofiary pożaru - 13-letniej dziewczynki - nie jest jeszcze znany.

- Wstępne wyniki wskazują, że we wszystkich czterech przypadkach było to zatrucie tlenkiem węgla - powiedział prokurator rejonowy z Jastrzębia Zdroju Jacek Rzeszowski. Dodał, że prokuratura oczekuje jeszcze na protokół pisemny biegłego. Zostaną również wykonane dodatkowe badania.

d34ntck

Na pytanie o przyczyny pożaru prokurator rejonowy odpowiedział, że postępowanie jest w toku i badane są wszystkie wątki tego zdarzenia.

Tragiczny pożar

Do pożaru doszło w piątek w nocy w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu Zdroju. Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej.

W wyniku pożaru zmarło pięć osób. Na miejscu zmarła 18-letnia najstarsza córka, 4-latka w trakcie udzielania pomocy. W sobotę zmarły w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju dwie kolejne ofiary pożaru - 10-letni chłopiec i 40-letnia matka dzieci. We wtorek poinformowano o śmierci 13-latki, która przebywała w szpitalu w Cieszynie.

d34ntck

Podziel się opinią

Share
d34ntck
d34ntck
Więcej tematów