Współzałożyciel KOD: większość Polaków to głupcy. My jesteśmy rozumną mniejszością

Jeden z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji Walter Chełstowski nie ma najlepszego zdania o większości swoich rodaków. Jak twierdzi, Polacy, którzy w ostatnich wyborach licznie poparli PiS są "głupcami". Co innego ci, którzy są związani ze środowiskiem KOD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walter Chełstowski ubolewa nad decyzjami Polaków
Walter Chełstowski ubolewa nad decyzjami Polaków (PAP)
WP

Chełstowski stracił wiarę w demokratyczne rozwiązania, jego zdaniem, niekorzystnej sytuacji w Polsce. Za obecny stan rzeczy obwinia swoich rodaków.

"Ciągle się łudzimy, że można demokratycznie. Że wybory samorządowe a potem parlamentarne odsuną PiS od władzy. Nie odsuną. Tylko tą dyktaturę umocnią. I może tak być, że PiS będzie miał 2/3 w parlamencie, czyli większość do zmiany konstytucji. Naszej konstytucji. Wniosek: duża, wystarczająca część obywateli Polski to głupcy. A my? Rozumna mniejszość. Tak, jak w każdej dyktaturze" - czytamy na Facebooku jednego z liderów KOD i członka władz WOŚP.

WP

Swój wywód zilustrował słynnym zdjęciem, przedstawiającym Niemców za czasów III Rzeszy, którzy nazistowskim pozdrowieniam witają Adolfa Hitlera. Jeden z nich demonstracyjnie stoi z założonymi rękoma. Chełstowski zdaje się sugerować, że podobną rolę w Polsce odgrywają członkowie i sympatycy KOD.

Zobacz także: Jacek Żakowski: przestańmy udawać, że parlament coś znaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP