Trwa ładowanie...
d3041i9

Wrocławskich kierowców czekają zmiany. Otwarcie Curie-Skłodowskiej coraz bliżej

Zmiany czekają podróżujących komunikacją miejską oraz kierowców. Zostaną wprowadzone objazdy ulicy Nowowiejskiej i Jeleniogórskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławskich kierowców czekają zmiany. Otwarcie Curie-Skłodowskiej coraz bliżej
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d3041i9

Kierowców czekają zmiany na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Wyszyńskiego. W związku z zakończeniem prac po jednej stronie jezdni na ulicy Wyszyńskiego, rozpocznie się remont pasa w kierunku Mostów Warszawskich na odcinku od Nowowiejskiej do Mosbacha.

Zostanie zablokowany skręt w prawo z ulicy Nowowiejskiej w Wyszyńskiego w kierunku centrum. Autobusy A, N, 128, 904, 914 i 246 w kierunku centrum, jadące dotychczas objazdem przez Jedności Narodowej, Żeromskiego, Nowowiejską do Wyszyńskiego, ominą skrzyżowanie Wyszyńskiego/Nowowiejska i z ulicy Żeromskiego skręcać będą w ulicę Prusa. W przeciwnym kierunku objazd pozostanie bez zmian.

Autobusy zastępcze* 700* oraz 240 i 250 pojadą w obie strony nowym objazdem przez Żeromskiego i Prusa. Dodatkowo na skrzyżowaniu Żeromskiego i Kluczborskiej zostanie utworzony tymczasowy przystanek autobusowy.

d3041i9

Prace na Wyszyńskiego zakończyć mają się do października 2014 r. Całość prac przy przebudowie ul. Nowowiejskiej od Wyszyńskiego do Piastowskiej zostanie wedle planów skończona w połowie roku 2015.

Objazdy czekają także pasażerów linii 403 i 923. W związku z remontem ulicy Jeleniogórskiej pojazdy jadące z Leśnicy w kierunku ul. Stabłowickiej, będą kierowane przez Kosmonautów, Boguszowską i Starogajową. W przeciwnym kierunku objazd od Stabłowickiej do Kosmonautów przebiegnie ulicą Starogajową.

Zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe przy Starogajowej na wysokości Wojanowskiej oraz przy Boguszowskiej za skrzyżowaniem z ul. Kosmonautów. Utrudnienia potrwają maksymalnie przez cztery najbliższe tygodnie.

Coraz bliżej zakończenie remontu na ulicy Curie-Skłodowskiej. Drogowcy zapowiadają, że tramwaje i samochody pojadą tamtędy już 16 sierpnia. Zakończenie wszystkich prac związanych z przebudową ulicy potrwa do października bieżącego roku.

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów