Wrocław. Zajezdnia gotowa. Prawie 200 mieszkań oddanych do użytku
Zajezdnia Wrocław. Oryginalny budynek na wrocławskim Nadodrzu otrzymał pozwolenie na użytkowanie. W 6-piętrowym budynku znalazło się prawie 200 mieszkań.
18.06.2021 10:41
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Budowa wystartowała na początku września 2019 roku, a wczesną wiosną tego roku w nowym budynku przy ul. Krętej we Wrocławiu zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe. W maju obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie.
- Budowę zakończyliśmy zgodnie z planem. W połowie czerwca rozpoczyna się przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań - informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, dewelopera, który zrealizował Zajezdnię Wrocław.
Wrocław. Zajezdnia gotowa. Prawie 200 mieszkań oddanych do użytku
W 6-piętrowym budynku znajduje się prawie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 mkw. Do wielu przynależą balkony, a do kilku - ogródki na pierwszym piętrze. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa.
Kazik z maską tlenową na twarzy. Sutkowski: będę bardzo powściągliwy w komentarzu
Budynek powstał w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej. Stąd właśnie jego nazwa. Inwestycja została zrealizowana na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego, wpisanego do ewidencji zabytków. Dlatego architektura budynku nawiązuje do dziewiętnastowiecznej zabudowy.
- Lokalizacja jest oczywiście mocnym atutem Zajezdni Wrocław - blisko centrum, w pobliżu parków, w sercu atrakcyjnej dzielnicy z ciekawą historią, ze świetnie zachowaną dawną architekturą. Projekt musiał oczywiście uwzględniać walory tego miejsca i nawiązywać do jego charakteru. Jestem przekonany, że Zajezdnia Wrocław znakomicie uzupełnia zabudowę w tej części Nadodrza, a jednocześnie tworzy nową jakość. Mamy duże doświadczenie w realizacji inwestycji zlokalizowanych w historycznej tkance miejskiej - podkreśla Cezary Grabowski.
Wrocław. W wyższym standardzie
Części wspólne zostały wykończone w podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów takich jak klinkier, gres, metal i drewno. Dodatkowo, w holach ustawiono industrialne meble. Unikatowym pomysłem na ozdobienie budynku jest fototapeta z motywem tramwaju - bezpośrednie nawiązanie do sąsiedztwa.
- Zarówno materiały użyte do wykończenia wnętrz, jak i te elewacyjne, nawiązują do klimatu architektonicznego okolicy. Uzyskaliśmy elegancki i oryginalny efekt - mówi Cezary Grabowski.
Jedno z wejść do budynku prowadzi przez duży hol, w którym znajduje się recepcja. W Zajezdni Wrocław zaplanowano również Klub Mieszkańca, który został wyposażony w rzutnik, ekran oraz wygodne fotele, a do tego kompaktowy aneks kuchenny oraz barek z hokerami.
Wrocław. W cyfrowym świecie
W Zajezdni Wrocław wprowadzono również zaawansowane technologie cyfrowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aplikację Blue Bolt. Przy pomocy smartfona otworzą szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i wezwą windę. – To duże udogodnienie. Wyeliminuje konieczność pamiętania kodów, używania plastikowych kart i pilotów. Dążymy do tego, aby budynki mieszkalne były jak najbardziej przyjazne, ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu - podkreśla dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
Dodaje, że aplikacja umożliwia też nadawanie dostępów czasowych. - Łatwiej w ten sposób zachować kontrolę nad tym, kto i kiedy ma dostęp do budynku. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne zwłaszcza dla inwestorów, którzy kupili dużą część mieszkań w Zajezdni Wrocław. Nadanie uprawnień jednorazowych, czasowych, dla osób, które wynajmują mieszkania, można w bardzo prosty sposób wykonać z dowolnego miejsca na Ziemi.
Generalnym wykonawcą Zajezdni Wrocław była firma CFE Polska, należąca do belgijskiej grupy CFE, która na polskim rynku działa od ponad 20 lat.