Wrocław. Sezon na truskawki. Teatr Współczesny zaprasza
Kolejną odsłonę teatru krótkometrażowego bez wychodzenia z domu, oferuje widzom WTW. Spektakl, jaki zobaczymy tym razem to „Truskawki” Mariusza Sieniewicza, dramat dostrzeżony w zeszłorocznym, III Konkursie Dramaturgicznym ”Strefa Kontaktu”.
W tym roku tradycyjne czytania prac nadesłanych na konkurs nie mogło się odbyć z powodu pandemii. Widzowie Wrocławskiego Teatru Współczesnego mogli jednak nie tracić kontaktu z dorocznym fermentem teatralnym. Placówka zachęcała do oglądania w sieci produkcji związanych z konkursowymi pracami.
Wrocław. Koronawirus. Kultura nadal inaczej
Od 20 do 25 czerwca o godz. 21 emitowane będą na teatralnej stronie na Facebooku kolejne odcinki realizacji „Truskawek” w reżyserii Piotra Łukaszczyka, z udziałem Marii Kani i Macieja Kowalczyka.
”To melodramatyczny Cortázar czasów pandemii i kultury online. Czasów coraz bardziej pogruchotanego języka i infantylizujących treści. Czujemy dystans, sztuczność, media społecznościowe za nas mówią. W tym oceanie wirtualnej sztuczności Gombrowicz oszalałby ze zgryzoty i jednoczesnego szczęścia. Żyjemy w dziwnym sporze komunikacyjnym, mieszając wątki i porządki. Cały tekst stanowi układankę” - tak o swoim dziele pisze autor, Mariusz Sieniewicz.
W czasach ograniczeń związanych z pandemią i w powolnym powrocie do normalnego funkcjonowania instytucji kultury, kontakt z żywym teatrem nadal będzie ekskluzywnym wydarzeniem. Ograniczenia, jakich trzeba będzie przestrzegać podczas pobytu w teatrze - mierzenie temperatury, podpisywanie oświadczeń potwierdzających brak kontaktu z osobami zakażonymi wirusem, konieczność trzymania dystansu pomiędzy widzami, wszechobecność płynów dezynfekujących zniechęca wielu do odwiedzin w teatrach, kinach, salach koncertowych. Tym widzom pozostanie nadal poszukiwanie kultury w sieci. Pierwszy pokaz „Truskawek” 20 czerwca o 21.