RegionalneWrocławWrocław. Most Zwierzyniecki do remontu. Przetarg rozstrzygnięty, ale jest problem

Wrocław. Most Zwierzyniecki do remontu. Przetarg rozstrzygnięty, ale jest problem

Most Zwierzyniecki czeka remont generalny. Przeprawa zostanie wyczyszczona i odnowiona, zyska też nową powłokę antykorozyjną. Rozstrzygnięto już przetarg w tej sprawie. Problem w tym, że jego rozstrzygnięcie zakwestionowała jedna z firm.

Wrocław. Most Zwierzyniecki do remontu. Przetarg rozstrzygnięty, ale jest problem
Wrocław. Most Zwierzyniecki do remontu. Przetarg rozstrzygnięty, ale jest problem
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Łukasz Kuczera

12.03.2021 18:04

Miasto Wrocław już od pewnego czasu mówiło o remoncie Mostu Zwierzynieckiego. Niedawno słowa przeszły w czyny i ogłoszono przetarg na renowację tej zabytkowej przeprawy. Teraz poznaliśmy zwycięzcę - najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Primost Południe, która wyceniła prace na 8 863 287,74 zł brutto.

Problem polega na tym, że rozstrzygnięcie przetargu zakwestionowało konsorcjum firm Probudowa i Rotoma, które zaproponowało, że wykona prace za kwotę 9 366 004,97 zł brutto. Konsorcjum wniosło już odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej i analiza dokumentacji w KIO może potrwać nawet kilka miesięcy, co opóźni moment rozpoczęcia prac na Moście Zwierzynieckim.

Wrocław. Most Zwierzyniecki do remontu. Przetarg rozstrzygnięty, ale jest problem

Przypomnijmy, że Most Zwierzyniecki to jedna z najstarszych przepraw we Wrocławiu. Poruszają się nim nie tylko samochody, ale też tramwaje zmierzające w kierunku ZOO i Biskupina. Zaraz za mostem znajduje się skrzyżowanie, które umożliwia też tramwajom kursowanie ul. Mickiewicza.

Remont Mostu Zwierzynieckiego zakłada oczyszczenie konstrukcji, jej renowację i zabezpieczenie przed korozją. Wykonawca inwestycji ma też odtworzyć brakujące elementy stalowe oraz kamienne, a także dokonać przebudowy istniejących w tym miejscu sieci.

W ramach prac planowane jest też wyremontowanie chodników, które przy Moście Zwierzynieckim są miejscami zapadnięte i lata świetności mają za sobą. W chodnikach ukryte miałyby został sieci ciepłownicze, wodociągowe i energetyczne.

- Wszystkie prace odbędą się bez wyłączenia obiektu z ruchu, bo część drogowo-tramwajowa nie jest przewidziana do remontu w tym etapie. Z kolei piesi i rowerzyści podczas robót będą korzystać z chodnika po jednej stronie mostu - wyjaśnia na stronie internetowej Wrocławia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)