RegionalneWrocławWrocław. Mikrogranty na mega wakacje

Wrocław. Mikrogranty na mega wakacje

Aktywny wypoczynek, przyjemnie spędzony czas i zawieranie bliższych znajomości z sąsiadami - takie pożytki mogą nieść lokalne inicjatywy zgłoszone w programie wrocławskich Mikrograntów. Aktywiści zaproponowali cały wachlarz pomysłów na wspólne zajęcia.

plener malarski "Spotkanie z kolorem"
plener malarski "Spotkanie z kolorem"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | materiały prasowe

08.06.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:22

Pandemia okazała się być inspirująca - do drugiej połowy maja wpłynęła naprawdę sporo wniosków o dofinansowanie w programie Mikrograntów. Ze 145 propozycji wybranych zostało 42. Ich autorzy otrzymają dotację na działania - od tysiąca do 10 tysięcy złotych.

Mikrogranty to konkurs na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji. Mogą być kierowane do konkretnych grup wiekowych lub środowisk. Dotyczą różnych dziedzin życia - kultury, sztuki, ekologii, edukacji i rekreacji. Zgłaszać mogą się indywidualni kreatorzy, animatorzy, ludzie z dobrymi pomysłami i wola działania, a także organizacje pozarządowe.

Wrocław - tu się dzieje

Wybrane zapowiadają się ciekawie. Na Nadodrzu będzie można uczyć się języka migowego oraz dołączyć do warsztatów ceramicznych prowadzonych w tym języku. Na Psim Polu dwie oferty aktywizacyjne skierowane są do młodych dziewcząt, a na Pilczycach zorganizowane będą plenerowe sesje malarskie i fotograficzne przy Stawie Pilczyckim. W Pawłowicach będzie można poznać tajniki ogrodnictwa, a na Wielkiej Wyspie zgłębić istotę ekologicznego życia. Na Szczepinie i Sępolnie organizowane będą gry terenowe, na Borku - historyczne spacery, a na Klecinie powstanie wirtualne muzeum dzielnicy.

Organizacje pozarządowe zaproponowały sporo aktywności - rowerowe wycieczki wzdłuż Widawy, sportowe turnieje w Parku Skowronim i zajęcia filmowo-teatralne dla młodzieży i seniorów z Przedmieścia Oławskiego.

Najmłodsi pomysłodawcy, działający w odrębnej kategorii Mikrograntów, przeznaczonych dla osób od 13 do 20 roku życia, zaproponowali zajęcia międzypokoleniowe przybliżające podwórkowe zabawy starszego pokolenia oraz wspólną naukę pieczenia chleba.

Propozycje przeznaczone są dla wszystkich wrocławianek i wrocławian, niezależnie od dzielnicy zamieszkania. Pierwsze działania nastąpią już w lipcu. Kolejne pomysły na mikrograntowe inicjatywy można będzie składać we wrześniu.

Zobacz także
Komentarze (0)