Trwa ładowanie...

Wrocław: Koronawirus - ruszył telefon dla seniorów

Wrocławskie Centrum Seniora uruchomiło specjalny telefon dedykowany dla starszych. Osoby w podeszłym wieku dowiedzą się, jak zminimalizować ryzyko zachorowania na koronawirusa, a nawet mogą porozmawiać na dowolny temat.

Wrocław: Koronawirus - ruszył telefon dla seniorówŹródło: East News
d123nl7
d123nl7

Koronawirus: telefon dla seniorów

Wrocławskie Centrum Seniora ruszyło z nowym projektem o nazwie "Telefon Nie Bądź Sam". Inicjatywa jest związana z epidemią koronawirusa i zaleceniami o pozostaniu w domu. Obecna sytuacja jest szczególnie trudnym okresem dla ludzi w podeszłym wieku. Telefon uruchomiony przez Wrocławskie Centrum Seniora ma służyć głównie osobom samotnym, które bardzo ciężko znoszą brak kontaktu i odosobnienie. Jak zapewniają organizatorzy zadzwonić można zarówno w celach czysto informacyjnych, jak i by porozmawiać na dowolny temat – uciąć sobie mniej lub bardziej poważną pogawędkę.

"Z dotychczasowych rozmów wynika, że część rozmówców najzwyczajniej w świecie obawia się o swoje zdrowie i życie, w ten sposób szuka pocieszenia. Podejrzewamy, że jeśli w domach będziemy musieli spędzić jeszcze kilka tygodni, to wśród seniorów pojawi się poczucie osamotnienia. W takich momentach mogą liczyć na rozmowy z nami, by czuli, że mogą z kimś porozmawiać, że po drugiej stronie słuchawki jest ktoś, kto ich wysłucha" - podkreśla Katarzyna Delikowska, jedna z osób odbierających telefony od seniorów.

"Telefon Nie Bądź Sam" jest dostępny dla seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 -18:00, pod numerem: 888 999 372. Ponadto działają dwie linie ze specjalnymi informacjami i zaleceniami dla seniorów - "Telefon Seniora" jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 pod numerem: 71 344 44 44, a pod numer 888 999 335 osoby starsze mogą dzwonić 7 dni w tygodniu, między 9:00 a 18:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d123nl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d123nl7
Więcej tematów