RegionalneWrocławWrocław. Koronawirus. Konkurs na kroniki z czasów zarazy

Wrocław. Koronawirus. Konkurs na kroniki z czasów zarazy

Wolnego czasu masz w nadmiarze? Opisz swoje doświadczenia, przygody i przemyślenia związane z codziennym życiem w świecie ogarniętym pandemią. Można wygrać nagrodę w konkursie na pamiętnik

Wrocław. Koronawirus. Konkurs na kroniki z czasów zarazy
Źródło zdjęć: © 123RF

Nic dziś nie jest takie, jak było. Właściwie nikt z nas nie żyje swoim normalnym rytmem i nie prowadzi codziennych, zwykłych zajęć. Zmieniła się forma pracy, zmieniają się relacje w rodzinie i sposoby na wspólne spędzanie czasu. Niewykluczone, że wielu ludziom zmieni się radykalnie sytuacja finansowa. Żyjemy inaczej, nieco dziwnie. Być może ta dziwność, odstępstwo od normy, wywrócenie porządku do góry nogami zasługuje na utrwalenie dla przyszłych pokoleń i badaczy?

Koronawirus. Opowiedz o swoim życiu

Okazuje się, że te wszystkie przemiany i to, co z naszym życiem robi koronawirus interesują socjologów. Postanowili zachęcić kandydatów na autorów pamiętników z całej Polski, ogłaszając konkurs na takie kroniki. To inicjatywa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Naukowcy zaznaczają, że najbardziej interesują ich wątki związane z sytuacją finansową rodzin autorów i ich najbliższego otoczenia oraz nowe sposoby wykonywania swojej pracy, a także wsparcie, na jakie liczą i z jakiego mogą skorzystać. Jednak równie ważne są wrażenia i refleksje, jakie przynoszą nowe formy międzyludzkich kontaktów, a także potrzeby i niedostatki.

Badacze chcą wiedzieć, jak wyobrażamy sobie nasze życie po epidemii, czy . do czterech ścian swoich mieszkań i kontaktując się z bliskimi tylko za pośrednictwem internetu. Chcą, by opisać obecne samopoczucie oraz wyobrażenia jak będzie wyglądało życie po pandemii, czy Covid-10 może zmienić nasz świat na zawsze. Co najważniejsze: to nie mają być dzieła literackie, lecz szczery materiał socjologiczny.

Koronawirus. Pisz, relacjonuj, utrwal

Forma pracy jest dowolna - dziennik, relacja, pamiętnik, blog. Przydadzą się zdjęcia dokumentujące ważne sytuacje. Można zastrzec sobie anonimowość. Prace należy przesłać do 30 czerwca 2020 roku w formie elektronicznej lub jako link do bloga.
Więcej informacji otrzymać można, dzwoniąc do organizatora 512 748 274 lub pisząc na adres pamietniki@sgh.waw.pl
Na laureatów czekają nagrody: 5, 4 i 3 tysiące złotych za trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia w postaci tysiąca złotych każde.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)