Trwa ładowanie...

Wrocław: kolejne utrudnienia w ruchu – gdzie zamykają drogi tym razem?

Trasa na Nowy Dwór to potężna inwestycja we Wrocławiu. Zanim jednak powstanie kierowców czekają kolejne utrudnienia drogowe. Następny etap ruszył i spowoduje on reorganizację ruchu w rejonie placu Orląt Lwowskich. Jakie objazdy szykuje miasto?

Wrocław: kolejne utrudnienia w ruchu – gdzie zamykają drogi tym razem?Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d4mbqnv
d4mbqnv

Zmiany w ruchu samochodowym

Prace w związku z kolejnym etapem trasy autobusowo-tramwajowej mają być teraz wykonywane w miejscu, gdzie ruch jest bardzo duży. W rejonie placu Orląt Lwowskich stare torowisko będzie połączone z nowymi elementami. To bardzo ważny punkt w całej inwestycji. Kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień w ruchu, oto planowane objazdy:
• Na skrzyżowaniu przy placu Orląt Lwowskich ruch na wprost w ulicę Podwale będzie niemożliwy, kierowcy będą mogli pojechać w prawo - w ulicę Piłsudskiego albo Tęczową.
• Kierując się z ulicy Sądowej i Krupniczej w stronę Braniborskiej i Robotniczej będzie trzeba skorzystać z objazdu przez ulice Zelwerowicza oraz Sokolniczą. Z tego samego objazdu skorzystać będzie trzeba jadąc Podwalem od placu Jana Pawła II w kierunku ul. Piłsudskiego.
• Na skrzyżowaniu na placu Orląt Lwowskich (od ulicy Tęczowej) będzie możliwy jedynie skręt w prawo. Chcąc dostać się na pl. Jana Pawła konieczne będzie zawrócenie na ul. Piłsudskiego (przez tory tramwajowe).

Kierowcy muszą przygotować się na objazdy w rejonie placu Orląt Lwowskich, które potrwają do wakacji przyszłego roku. UM Wrocław
Kierowcy muszą przygotować się na objazdy w rejonie placu Orląt Lwowskich, które potrwają do wakacji przyszłego roku. Źródło: UM Wrocław

Zmiany w ruchu autobusowym

W związku z częściowym zamknięciem placu Orląt Lwowskich należy się spodziewać sporych zmian w kursowaniu autobusów. 6 linii, w tym 4 dzienne i 2 nocne, będzie omijało nieczynny fragment drogi:
• Linia 106 - kierunek: Dworcowa - Port Lotniczy. Objazd od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej, w przeciwnym kierunku: od ul. Robotniczej przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów do ul. Świdnickiej,
• Linie 148 i 149 – kierunek: Dworcowa/ pl. Grunwaldzki - Nowy Dwór. Objazd od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką, pl. Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, w przeciwnym kierunku: od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej,
• Nocne linii 206 i 249 – kierunek: Nowy Dwór/Port Lotniczy. Objazd od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej, w przeciwnym kierunku: od ul. Robotniczej przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów, ulice Kościuszki, Świdnicką i Swobodną do dworca autobusowego.
• Linia 127 - w obu kierunkach objazdy od placu Jana Pawła II przez ulice Podwale, Piłsudskiego, pl. Legionów i ul. Grabiszyńską do ul. Zaporoskiej (wyłączony zostanie przystanek „Tęczowa").

Bez zmian w rejonie placu Orląt Lwowskich będą jeździły tramwaje oraz autobusy linii 122, 144, 240 i 250.

Zmiany w organizacji ruchu przy placu Orląt Lwowskich obejmą 6 linii autobusowych. UM Wrocław
Zmiany w organizacji ruchu przy placu Orląt Lwowskich obejmą 6 linii autobusowych. Źródło: UM Wrocław

Utrudnienia w okolicy placu Orląt Lwowskich dotkną szczególnie pasażerów autobusów i kierowców. Plac zostanie częściowo wyłączony z ruchu w sobotę, 30 listopada, a planowane zakończenie tego etapu budowy TAT (Trasy Autobusowo-tramwajowej) to wakacje 2020 roku. Cała inwestycja trasy na Nowy Dwór ma zostać ukończona w 2023 roku.

d4mbqnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbqnv
Więcej tematów