RegionalneWrocławPerspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowolenia

Perspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowolenia

Znamy ranking szkół wyższych Fundacji Perspektywy. Powody do zadowolenia ma Wrocław, bo tutejsze uczelnie znalazły się w czołówce rankingu Perspektywy 2020.

Perspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowolenia
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Łukasz Kuczera

Po raz dwunasty z rzędu Politechnika Wrocławska okazała się najlepszą uczelnią w regionie. PWr znalazła się też w ścisłej czołówce jeśli chodzi o polskie uczelnie techniczne. Wyżej znalazły się jedynie Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Politechnika Wrocławska zajęła też piąte miejsce pod względem publikacji i prestiżu absolwentów wśród pracodawców. Jeśli zaś spojrzymy na liczbę programów studiów w języku obcym, PWr uplasowała się na drugiej pozycji.

Perspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowolenia

W rankingu Perspektywy 2020 znalazły się też konkretne kierunki. W tym przypadku kierunek Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej okazał się najlepszy w kraju - i to po raz kolejny w ostatnich latach.

Ponadto liczne kierunki z Politechniki Wrocławskiej mogą się poszczycić drugimi pozycjami w rankingu Perspektywy 2020 - mowa o Technologii chemicznej oraz Inżynierii chemicznej z Wydziału Chemicznego.

Na podium zestawienia Perspektywy 2020 pojawiły się też kolejne kierunki z PWR - Architektura (Wydział Architektury), Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Elektronika i telekomunikacja (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki), Elektrotechnika (Wydział Elektryczny), Górnictwo i geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny) Mechatronika (Wydział Mechaniczny).

21. edycja rankingu Fundacji Perspektywy uwzględnia 29 wskaźników, które połączono w siedem kryteriów - prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Nad rankingiem i jego sporządzaniem czuwa kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)