Trwa ładowanie...

Perspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowolenia

Znamy ranking szkół wyższych Fundacji Perspektywy. Powody do zadowolenia ma Wrocław, bo tutejsze uczelnie znalazły się w czołówce rankingu Perspektywy 2020.

Perspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowoleniaŹródło: Facebook.com
d11bhdj
d11bhdj

Po raz dwunasty z rzędu Politechnika Wrocławska okazała się najlepszą uczelnią w regionie. PWr znalazła się też w ścisłej czołówce jeśli chodzi o polskie uczelnie techniczne. Wyżej znalazły się jedynie Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Politechnika Wrocławska zajęła też piąte miejsce pod względem publikacji i prestiżu absolwentów wśród pracodawców. Jeśli zaś spojrzymy na liczbę programów studiów w języku obcym, PWr uplasowała się na drugiej pozycji.

Perspektywy 2020. Ranking szkół wyższych. Wrocław ma powody do zadowolenia

W rankingu Perspektywy 2020 znalazły się też konkretne kierunki. W tym przypadku kierunek Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej okazał się najlepszy w kraju - i to po raz kolejny w ostatnich latach.

ZOBACZ WIDEO: Polacy masowo zaśmiecają lasy. Michał Woś: "Akcje edukacyjne to za mało"

Ponadto liczne kierunki z Politechniki Wrocławskiej mogą się poszczycić drugimi pozycjami w rankingu Perspektywy 2020 - mowa o Technologii chemicznej oraz Inżynierii chemicznej z Wydziału Chemicznego.

d11bhdj

Na podium zestawienia Perspektywy 2020 pojawiły się też kolejne kierunki z PWR - Architektura (Wydział Architektury), Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Elektronika i telekomunikacja (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki), Elektrotechnika (Wydział Elektryczny), Górnictwo i geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny) Mechatronika (Wydział Mechaniczny).

21. edycja rankingu Fundacji Perspektywy uwzględnia 29 wskaźników, które połączono w siedem kryteriów - prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Nad rankingiem i jego sporządzaniem czuwa kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d11bhdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11bhdj
Więcej tematów