Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk za Unią Europejską. Tak wyglądały protesty w regionie

W niedzielę w wielu miastach na Dolnym Śląsku, podobnie jak w całej Polsce, odbyły się wiece poparcia dla Unii Europejskiej. Podczas zgromadzenia na placu Magistrackim w Wałbrzychu mocne słowa wypowiedział prezydent miasta, Roman Szełemej. - Jest plan partii rządzącej,by nas wyprowadzić UE - podkreślił.

Dolny Śląsk za Unią Europejską. Tak wyglądały protesty w regionieDolny Śląsk za Unią Europejską. Tak wyglądały protesty w regionieŹródło: PAP, fot: PAP/Maciej Kulczyński
d13frp4
d13frp4

Niedziela w Polsce upłynęła pod znakiem wieców poparcia dla Unii Europejskiej. Na Dolnym Śląsku na ulice wyszli nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale również mniejszych miejscowości. Bardzo mocne słowa padły podczas spotkania na wałbrzyskim placu Magistrackim. Ich autorem był prezydent, Roman Szełemej.

Dolny Śląsk za Unią Europejską. Tak wyglądały protesty w regionie

Polityk znany z ostrych wypowiedzi względem partii rządzącej również i tym razem nie szczędził gorzkich słów. - Jest plan partii rządzącej, by nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. To nie są tylko mniej lub bardziej zawoalowane formuły czy propozycje. Od kilku dni mamy jasność. Chodzi o zakwestionowanie wartości europejskich - powiedział do kilkuset zgromadzonych wałbrzyszan.

Na tym Szełemej nie zakończył jednak swej ostrej wypowiedzi. - Miarą tego za czym jesteś - czy za Polską suwerenną i silną w Europie, czy za jakimś bytem bliskim Putinowi będzie odpowiedź na to pytanie w czasie kampanii wyborczej. Wtedy ich trzeba będzie pytać za czym jesteś - dodawał prezydent Szełemej.

Trzaskowski: "Orzeczenie pseudotrybunału to pierwszy krok na drodze do wyjścia z Unii"

- Wszystkich przywiodła tu myśl, że Polska jest w Unii Europejskiej. To jest najważniejsze. Wielu z was, tak jak chociażby ja, w noc 2004 roku płakało ze szczęścia. Teraz przychodzi nam zagryźć zęby i powiedzieć "nie". Nie damy się. Nie damy się wypchnąć z Europy - podkreślał prezydent Wałbrzycha.

d13frp4

Roman Szełemej zachęcał obywateli do czynnej walki o dobro Polski, przez co rozumie edukowanie rodaków w kwestii Unii Europejskiej oraz jej znaczenia dla rozwoju naszego kraju.

Pikieta na placu Magistrackim nie była jedynym przejawem wsparcia UE w Wałbrzychu. W południe osobny wiec w formie przejścia przez dzielnice miasta zorganizowali członkowie stowarzyszenia Polska 2050. Uczestnicy przekonywali, że Polska i Unia Europejska są sobie niezbędne do dobrego funkcjonowania.

Dolny Śląsk. Miasta wyrażają poparcie dla UE

Protesty w niedzielę odbyły się też w Legnicy, Świdnicy czy Oleśnicy. Manifestacja zgromadziły w tych miastach po kilkaset osób. Łącznie w całej Polsce w niedzielę było ponad 100 manifestacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13frp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13frp4
Więcej tematów