Boże Narodzenie 2020. Powstała Kolęda Wrocławska. Zaśpiewali znani wrocławianie
Do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka dni. Pandemia spowodowała, że znacznie trudniej jest nam poczuć świąteczny klimat. Pomóc postanowili znani wrocławianie, którzy zaśpiewali "Kolędę Wrocławską". W nagraniach uczestniczył m.in. prezydent miasta, Jacek Sutryk.
"Kolęda Wrocławska" w sposób radosny i melodyjny przypomina o zbliżających się świętach. Muzykę do utwory skomponował Krzysztof Żesławski, nauczyciel XVII LO.
- Dosyć długo chodziła po głowie pewna melodia i nie mogła się ode mnie odczepić, więc postanowiłem przyjrzeć się bliżej tym dźwiękom. Potem dość szybko powstał refren ze zmianą tempa i rytmu, następnie kontakt z autorką tekstów Danutą Baczul i już… No może nie do końca - żartuje Krzysztof Żesławski w rozmowie z oficjalnym serwisem miasta Wrocław.
Boże Narodzenie 2020. Powstała Kolęda Wrocławska. Zaśpiewali znani wrocławianie
Powstawanie każdego utworu muzycznego zajmuje sporo czasu, zdecydowanie więcej, niż mogłoby się wydawać. - To myśli biegające po głowie i nuty te ważne, a później aranżacja, nagranie, udział gości, miksowanie, korekty. To długi proces który w tym przypadku był bardzo sprawny i spontaniczny. Bardzo się cieszę jest już wersja finalna utworu. Tym bardziej, że udało się zaprosić tak znakomitych gości i muzyków - dodaje Żesławski.
Budżet UE. Janusz Kowalski: mogliśmy być wielkim mocarstwem europejskim
Kolędę Wrocławską śpiewają m.in.: Justyna Szafran, aktorka Teatru Muzycznego Capitol, wokalistka Natalia Lubrano, Katarzyna Głowik-Jamróz, dyrektorka przedszkola nr 56, Wacław Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina, dziennikarz muzyczny Leszek Kopeć, aktorka Marika Klarman oraz Jagoda Pawlik i Amelia Lubicz-Miszewska, uczennice XVII LO. W utworze usłyszeć można także prezydenta miasta, Jacka Sutryka.
Boże Narodzenie to szczególny czas. Mimo trwającej pandemii COVID-19 warto pamiętać o najbliższych i postarać się stworzyć magiczny klimat. Wszystko po to, by mimo problemów w sercach zapanowała radość. Inicjatywy takie jako stworzenie kolędy są godne pochwały, bo wywołują uśmiech na twarzy.