Trwa ładowanie...

Wrocław: weekendowe zmiany w komunikacji. Nowowiejska otwarta dla ruchu

W nadchodzący weekend we Wrocławiu należy spodziewać się sporych zmian w ruchu. Po kilkunastomiesięcznym remoncie w całości przejezdna będzie ul. Nowowiejska. Dobrych informacji nie ma za dla mieszkańców zachodnich osiedli miasta.

Share
Wrocław: weekendowe zmiany w komunikacji. Nowowiejska otwarta dla ruchu
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
dfkhggr

Od niedzieli, 27 września, planowane jest otwarcie dla ruchu kołowego, zaś 28 września - dla tramwajowego ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu, a konkretnie jej odcinka między ul. Prusa a Piastowską. Remont Nowowiejskiej rozpoczął się na przełomie czerwca i lipca 2014 r. i był podzielony na dwa etapy – pierwszy objął część ulicy od skrzyżowania z Wyszyńskiego do skrzyżowania z Prusa, natomiast kolejny – odcinek od Prusa do Piastowskiej.

Inwestycja była warta ok. 20 mln złotych. Podczas remontu wymieniono nawierzchnię oraz sieci podziemne, poprawiono geometrię skrzyżowań, a także stworzone nowe trasy rowerowe.

dfkhggr

Otwarcie Nowowiejskiej oznacza powrót na stałe trasy tramwajów linii 0oraz 1, które dotychczas kursowały objazdem przez pl. Bema oraz Sienkiewicza. Od poniedziałku na stałe trasy wrócą również autobusy nocne 240i 250. Zlikwidowana będzie tymczasowa linia autobusowa 700.

Spore utrudnienia szykują się jednak przez sobotę i niedzielę dla mieszkańców zachodnich osiedli Wrocławia. W związku z remontami skrzyżowań Legnickiej i Zachodnią i Niedźwiedzią, wszystkie tramwaje jadące w kierunku pętli Pilczyce, Stadionu Miejskiego oraz Leśnicy, a więc 3, 10, 20, 31, 32i 33kursować będą skróconą trasą do pętli Wrocławski Park Przemysłowy. Kursy linii 23zostaną skrócone do mostów Mieszczańskich.

Na ten czas przygotowano komunikację zastępczą – między Dolmedem przy pl. Strzegomskim a Stadionem Miejskim kursować będzie autobusowa linia zastępcza 731, natomiast między Dolmedem a Kwiską – linia autobusowa 710. Od Kwiskiej do Leśnicy kursować będą zastępcze tramwaje linii 73.

dfkhggr

Podziel się opinią

Share
dfkhggr
dfkhggr
Więcej tematów