Trwa ładowanie...
d3umu2v

Wrocław. Ranił nożem księdza przez film "Tylko nie mówi nikomu"? Sekielski zapowiada pozwy

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa księdza Ireneusza Bakalarczyka Zygmunt W. sugeruje, że jego atak jest związany z filmem "Tylko nie mów nikomu". Napaść z produkcją Tomasza i Marka Sekielskich od początku łączy część internautów. – Jeśli zobaczę, że ktoś nas oskarża o napaść na księdza, będę składał pozwy – mówi Wirtualnej Polsce Marek Sekielski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zatrzymany za atak na księdza
Mężczyzna zatrzymany za atak na księdza (East News, Fot: Paweł Relikowski)
d3umu2v

Portal wpolityce.pl informował po ataku na wrocławskiego księdza, że napastnik podszedł do duchownego i rozmawiał z nim o pedofilii w Kościele. Następnie wbił mu nóż w klatkę piersiową. - Nie mogę tego potwierdzić – mówi prok. Justyna Pilarczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

We wtorek Zygmunt W. był doprowadzany do prokuratury. Dziennikarze zapytali go, dlaczego zaatakował księdza. Odpowiedział, że to pytanie retoryczne. Gdy dopytali go, czy ma to związek z filmem "Tylko nie mów nikomu", odparł, że to dobry trop, ale nie znał księdza, którego ugodził nożem.

d3umu2v

- Z tego, co słyszałem, księdza zaatakował bezdomny. Nie będę komentował czynów szaleńców. Każdy, kto będzie nas oskarżał, że to przez nas doszło do napaści na księdza, musi się liczyć z pozwem z naszej strony – mówi Marek Sekielski.

We wtorek sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Zygmunta W. Do ataku na księdza doszło w poniedziałek rano. Kierownik notariatu wrocławskiej kurii ks. dr Ireneusz Bakalarczyk został zaatakowany przed Kościołem Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu. Sprawca ugodził duchownego w klatkę piersiową, przebijając m.in. płuco. Ksiądz przeszedł operację i jest w dobrym stanie. Zygmunt W. jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa, za co grozi dożywocie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sienkiewicz: Falenta chciał obalić rząd Tuska, ale mu się nie udało

d3umu2v

Podziel się opinią

Share
d3umu2v
d3umu2v
Więcej tematów