Trwa ładowanie...

Wrocław: pożar wieżowca. Kłęby dymu w centrum miasta

Podczas prac budowlanych w wieżowcu przy ul. Tęczowej we Wrocławiu wybuchł pożar. Nad centrum miasta widać było kłęby ciemnego dymu. Ogień gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Wrocław: pożar wieżowca. Kłęby dymu w centrum miastaŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d162fbt

Wieżowiec przy ul. Tęczowej jest wciąż w trakcie budowy. Pożar wybuchł prawdopodobnie podczas kładzenia papy na dachu. Na szczęście, udało się uniknąć eksplozji. W ostatniej chwili budowlańcy zwieźli przy pomocy dźwigu butle z gazem.

Strażacy zgłoszenie o pożarze wieżowca otrzymali ok. godz. 12. - Na miejscu jest 11 naszych zastępów. Próbujemy dotrzeć do źródła pożaru - informował portal wroclaw.eska.pl Mariusz Piasecki z wrocławskiej straży pożarnej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na ostatnim piętrze budowanego wiezowca składowano styropian. Gdy sie zapalił, pojawiła sie gesta chmura dymu.

d162fbt

- Nie ma osób poszkodowanych, pracownicy zostali ewakuowani. Nie ma zagrożenia dla lokalnych budynków. Dym nie stanowi zagrożenia ekologicznego - zapewnił portal radiowroclaw.pl Daniel Mucha, rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej.

Radiowroclaw.pl przypomina, że podobny pozar w centrum Wrocławia wybuchł dokładnie rok temu. W płomieniach stanął wtedy budowany blok przy ul. Pięknej 62. Ogień pojawił się na dachu, gdzie były materiały łatwopalne. Na miejscu było 15 zastępów straży pożarnej.

d162fbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d162fbt
Więcej tematów