Trwa ładowanie...
wrocław

Wrocław: pożar wieżowca. Kłęby dymu w centrum miasta

Podczas prac budowlanych w wieżowcu przy ul. Tęczowej we Wrocławiu wybuchł pożar. Nad centrum miasta widać było kłęby ciemnego dymu. Ogień gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Share
Wrocław: pożar wieżowca. Kłęby dymu w centrum miasta
Źródło: Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain
d4mh8py

Wieżowiec przy ul. Tęczowej jest wciąż w trakcie budowy. Pożar wybuchł prawdopodobnie podczas kładzenia papy na dachu. Na szczęście, udało się uniknąć eksplozji. W ostatniej chwili budowlańcy zwieźli przy pomocy dźwigu butle z gazem.

Strażacy zgłoszenie o pożarze wieżowca otrzymali ok. godz. 12. - Na miejscu jest 11 naszych zastępów. Próbujemy dotrzeć do źródła pożaru - informował portal wroclaw.eska.pl Mariusz Piasecki z wrocławskiej straży pożarnej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na ostatnim piętrze budowanego wiezowca składowano styropian. Gdy sie zapalił, pojawiła sie gesta chmura dymu.

d4mh8py

- Nie ma osób poszkodowanych, pracownicy zostali ewakuowani. Nie ma zagrożenia dla lokalnych budynków. Dym nie stanowi zagrożenia ekologicznego - zapewnił portal radiowroclaw.pl Daniel Mucha, rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej.

Radiowroclaw.pl przypomina, że podobny pozar w centrum Wrocławia wybuchł dokładnie rok temu. W płomieniach stanął wtedy budowany blok przy ul. Pięknej 62. Ogień pojawił się na dachu, gdzie były materiały łatwopalne. Na miejscu było 15 zastępów straży pożarnej.

d4mh8py

Podziel się opinią

Share
d4mh8py
d4mh8py
Więcej tematów