Trwa ładowanie...
d2j5cwn

Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. Najnowsze informacje

W pożarze, który w czwartek po południu wybuchł na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu, zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych. Płonęła strzelnica w podziemiach budynku. Działania strażaków zakończyły się około godziny 22. W piątek na miejscu czynności śledcze będzie prowadzić policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. W pożarze zginęła 1 osoba, 9 zostało rannych
Wrocław. W pożarze zginęła 1 osoba, 9 zostało rannych (East News, Fot: Magda Pasiewicz)
d2j5cwn

Pożar Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu wybuchł ok. godz. 16.45. Ogień pojawił się na strzelnicy w pomieszczeniach piwnicznych pod główną halą, objął też kilka tysięcy sztuk amunicji. Na miejscu z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej.

Zobacz też: Pożar we Wrocławiu. Policja o akcji na Dworcu Świebodzkim

Z budynku ewakuowano 13 osób, 9 z nich zostało rannych. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Po godzinie 19 poinformowano, że kolejna osoba - znaleziona w budynku i reanimowana przez służby - zmarła. - Ofiara to mężczyzna w wieku około 40 lat - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos.

d2j5cwn

Jak dowiedziała się WP.PL, w piątek na miejscu czynności prowadzić będzie policja. Ruch wokół dworca odbywa się już normalnie.

Wrocław. Pożar strzelnicy w budynku Dworca Świebodzkiego

Świadkowie twierdzą, że strzelnica, która stanęła w ogniu, była profesjonalnie prowadzona.

- Wejście ma pancerne drzwi. Policja nie podała, czy poszkodowani to pracownicy, czy klienci. Reporter WP.PL Łukasz Kuczera rozmawiał z jednym z klientów strzelnicy, który zjawił się na miejscu pożaru. Z jego słów wynikało, że prowadzili ją wojskowi, a w jednym momencie mogły z niej korzystać maksymalnie 3 osoby.

d2j5cwn

Zobacz też: Pożar we Wrocławiu. Rozmawiamy z klientem strzelnicy, w której wybuchł pożar

Utrudnienia w ruchu

Po pożarze część placu Orląt Lwowskich i ulicy Robotniczej była zamknięta dla ruchu. Ruchem kierowali policjanci. Oto zdjęcia, które dostaliśmy od naszego reportera oraz czytelników za pośrednictwem dziejesie.wp.pl:

Źródło: dziejesie.wp.pl

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2j5cwn

Podziel się opinią

Share
d2j5cwn
d2j5cwn
Więcej tematów