Trwa ładowanie...
dmtpm95

Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. Były wybuchy, 1 osoba nie żyje, są ranni

Pożar w piwnicach Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Jedna osoba zmarła, a dziewięć zostało rannych. Ogień pojawił się w strzelnicy, objął też kilka tysięcy sztuk amunicji. Działania straży pożarnej zakończyły się późnym wieczorem.
Share
Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. 1 osoba nie żyje, są ranni
Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. 1 osoba nie żyje, są ranniŹródło: East News, Fot: Magdalena Pasiewicz
dmtpm95

Pożar Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu wybuchł przed godz. 17. Ogień pojawił się w pomieszczeniach piwnicznych pod główną halą. Z pierwszych doniesień wynikało, że płonął skład materiałów pirotechnicznych lub fajerwerków - na miejscu słychać było wybuchy. Policja potwierdziła, że była to strzelnica i składowana tam amunicja.

- 9 osób jest poszkodowanych. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej - mówi Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos w rozmowie z Wirtualną Polską. Później na miejscu pojawiły się jeszcze dwa wozy strażackie. Na miejscu jest dziennikarz WP Łukasz Kuczera.

   mapy google
Źródło: mapy google

Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. Były wybuchy, 1 osoba nie żyje, są ranni

Do 19 trwały poszukiwania jednej osoby, która znajdowała się w pomieszczeniach zagrożonych pożarem. Przed dworcem, prawdopodobnie na czas reanimacji, pojawił się parawan. 20 minut później potwierdzono śmierć jednej osoby. Ofiara to mężczyzna w wieku około 40 lat.

dmtpm95

Zobacz też: Pożar we Wrocławiu. Policja o akcji na Dworcu Świebodzkim

Pozostałe 13 osób udało się ewakuować, 9 z nich jest rannych. Pomocy na miejscu udzielają im ekipy karetek pogotowia. - Jedna osoba miała trafić do placówki w Nowej Soli. To ośrodek, gdzie leczy się ciężkie oparzenia - donosi nasz reporter. Świadkowie potwierdzają, że strzelnica, która stanęła w ogniu, była profesjonalnie prowadzona.

- Wejście ma pancerne drzwi, klucze mają pracownicy. Policja nie podaje informacji czy poszkodowani to oni, czy też np. klienci - donosi Łukasz Kuczera. Nasz reporter rozmawiał też z klientem strzelnicy, który zjawił się na miejscu pożaru. Z jego słów wynika, że prowadzili ją wojskowi, a w jednym momencie mogły z niej korzystać maksymalnie 3 osoby.

dmtpm95

Zobacz też: Pożar we Wrocławiu. Rozmawiamy z klientem strzelnicy, w której wybuchł pożar

Wrocław. Dworzec Świebodzki. Wybudowany 180 lat temu, odnowiony latem

Część placu Orląt Lwowskich i ulicy Robotniczej była zamknięta dla ruchu. Funkcjonariusze drogówki kierowali ruchem w okolicy pożaru. Oto zdjęcia, które dostaliśmy od naszego reportera oraz czytelników za pośrednictwem dziejesie.wp.pl:

Źródło: dziejesie.wp.pl

Dworzec Świebodzki oddano do użytku w 1842 r. Od 1991 dworzec jest wyłączony z ruchu kolejowego. W jego gmachu mieści się teatr, firmy handlowo-usługowe i muzeum kolejek elektrycznych. W następnej dekadzie planowano ponowne uruchomienie kursów pociągów.

Czytaj też: Kultura na Świebodzkim. Rusza kolejna edycja imprezy na zabytkowym dworcu
Pociągi na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu wciąż wizją przyszłości

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmtpm95

Podziel się opinią

Share
dmtpm95
dmtpm95
Więcej tematów