Trwa ładowanie...

Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. Były wybuchy, 1 osoba nie żyje, są ranni

Pożar w piwnicach Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Jedna osoba zmarła, a dziewięć zostało rannych. Ogień pojawił się w strzelnicy, objął też kilka tysięcy sztuk amunicji. Działania straży pożarnej zakończyły się późnym wieczorem.

Share
Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. Były wybuchy, 1 osoba nie żyje, są ranni
Źródło: East News, Fot: Magdalena Pasiewicz
dcwuoa4

Pożar Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu wybuchł przed godz. 17. Ogień pojawił się w pomieszczeniach piwnicznych pod główną halą. Z pierwszych doniesień wynikało, że płonął skład materiałów pirotechnicznych lub fajerwerków - na miejscu słychać było wybuchy. Policja potwierdziła, że była to strzelnica i składowana tam amunicja.

- 9 osób jest poszkodowanych. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej - mówi Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos w rozmowie z Wirtualną Polską. Później na miejscu pojawiły się jeszcze dwa wozy strażackie. Na miejscu jest dziennikarz WP Łukasz Kuczera.

mapy google
Źródło: mapy google

Wrocław. Pożar Dworca Świebodzkiego. Były wybuchy, 1 osoba nie żyje, są ranni

Do 19 trwały poszukiwania jednej osoby, która znajdowała się w pomieszczeniach zagrożonych pożarem. Przed dworcem, prawdopodobnie na czas reanimacji, pojawił się parawan. 20 minut później potwierdzono śmierć jednej osoby. Ofiara to mężczyzna w wieku około 40 lat.

Zobacz też: Pożar we Wrocławiu. Policja o akcji na Dworcu Świebodzkim

Pozostałe 13 osób udało się ewakuować, 9 z nich jest rannych. Pomocy na miejscu udzielają im ekipy karetek pogotowia. - Jedna osoba miała trafić do placówki w Nowej Soli. To ośrodek, gdzie leczy się ciężkie oparzenia - donosi nasz reporter. Świadkowie potwierdzają, że strzelnica, która stanęła w ogniu, była profesjonalnie prowadzona.

dcwuoa4

- Wejście ma pancerne drzwi, klucze mają pracownicy. Policja nie podaje informacji czy poszkodowani to oni, czy też np. klienci - donosi Łukasz Kuczera. Nasz reporter rozmawiał też z klientem strzelnicy, który zjawił się na miejscu pożaru. Z jego słów wynika, że prowadzili ją wojskowi, a w jednym momencie mogły z niej korzystać maksymalnie 3 osoby.

Zobacz też: Pożar we Wrocławiu. Rozmawiamy z klientem strzelnicy, w której wybuchł pożar

Wrocław. Dworzec Świebodzki. Wybudowany 180 lat temu, odnowiony latem

Część placu Orląt Lwowskich i ulicy Robotniczej była zamknięta dla ruchu. Funkcjonariusze drogówki kierowali ruchem w okolicy pożaru. Oto zdjęcia, które dostaliśmy od naszego reportera oraz czytelników za pośrednictwem dziejesie.wp.pl:

Źródło: dziejesie.wp.pl

Dworzec Świebodzki oddano do użytku w 1842 r. Od 1991 dworzec jest wyłączony z ruchu kolejowego. W jego gmachu mieści się teatr, firmy handlowo-usługowe i muzeum kolejek elektrycznych. W następnej dekadzie planowano ponowne uruchomienie kursów pociągów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcwuoa4

Podziel się opinią

Share
dcwuoa4
dcwuoa4
Więcej tematów