Trwa ładowanie...
d3r5srg

Kultura na Świebodzkim. Rusza kolejna edycja imprezy na zabytkowym dworcu

Kolejna odsłona Świebodzkiego Targu Kultury rozpocznie się w najbliższy czwartek we Wrocławiu. Wśród atrakcji koncerty, spektakle oraz projekcje filmowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kultura na Świebodzkim. Rusza kolejna edycja imprezy na zabytkowym dworcu
(Facebook, Fot: Świebodzki Targ Kultury)
d3r5srg

Świebodzki Targ Kultury odbędzie się na terenie wrocławskiego Dworca Świebodzkiego po raz drugi. Z założenia impreza ta ma na celu ożywienie przestrzeni tej wyjątkowej, zabytkowej stacji, kojarzonej przez wielu wrocławian i nie tylko jedynie z coniedzielnym bazarem. ŚTK potrwa przez dwa weekendy od 3 do 5 września oraz od 10 do 12 września. Wstęp na wszystkie wydarzenie w ramach Targu jest wolny.

Pierwszego dnia, 3 września, na scenie zaprezentuje się zespół Patrick the Pan, gość wielu festiwali muzycznych w Polsce, zaś kino plenerowe zaprezentuje telewizyjną wersję spektaklu „Trzy siostry” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. W piątek, 4 września, scena muzyczna zaprasza na koncert w rytmach południowych, a przed gośćmi Świebodzkiego Targu Kultury zaprezentuje się Joao de Sousa i Fado Polaco. Drugi dzień ŚTK to także improwizowany występ aktorów znanych wrocławskich teatrów pod wspólną nazwą Stacja IMPRO.

Najbardziej w atrakcje obfitować będzie sobota. Rozpocznie się ona pokazami bajek ze Studia Filmów Rysunków. Następnie odbędą się warsztaty modelarskie, a dla najmłodszych przygotowano warsztaty teatru kukiełkowego. Sobota, 5 września, to także szansa, by dowiedzieć się o sekretach parzenia herbaty, o których opowiedzą specjalni goście z „Czajowni”. Będzie to też okazja na spróbowanie specjałów kuchni wegańskiej.

d3r5srg

W najbliższą sobotę na scenie muzycznej zaprezentuje się zespół Me, Myself & I z Wrocławia, zaś 12 września na Świebodzkim zabrzmi eksperymentalny pop w wykonaniu grupy Cosovel.

Czwartek, 10 września, upłynie pod znakiem pokazu telewizyjnego spektaklu „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Dodatkowo, na scenie muzycznej wystąpi Pola Rise. Następnego dnia publiczności zaprezentuje się zespół Neony.

Przez cały czas trwania imprezy prowadzone będą akcje bookcrossingowe, a także działać będzie pogotowie rowerowe.

Organizatorem ŚTK są Polskie Koleje Państwowe, a partneruje im m.in. Kino „Nowe Horyzonty”, Stowarzyszenia „Akcja Miasto” oraz Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3r5srg

Podziel się opinią

Share
d3r5srg
d3r5srg
Więcej tematów