Trwa ładowanie...

Wrocław: Kary więzienia za napaść na policjantów

Kary 4,5 roku i 4 lata więzienia utrzymał wrocławski sąd dla dwóch mężczyzn za napaść na policjantów w trakcie majowych zamieszek przed komisariatem we Wrocławiu. Protesty wywołała śmierć na komendzie młodego mężczyzny. Trzeciemu skazanemu karę zmniejszono z 4 do 3 lat.

Share
Wrocław: Kary więzienia za napaść na policjantów
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Pietrzyk
d1x3u17

Zatrzymano 40 osób

25-letni Igor S. został zatrzymany 15 maja 2016 roku na wrocławskim rynku. Był poszukiwany przez policję za oszustwa. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat mężczyzna stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Według pierwszej opinii lekarza przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Po tym zdarzeniu przez kilka wieczorów przed wrocławskim komisariatem przy ul. Trzemeskiej dochodziło do protestów, przeradzających się w zamieszki. Uczestniczyło w nich po kilkaset osób. Za udział w nich w sumie zatrzymano 40 osób.

d1x3u17

Najbardziej brutalny charakter zamieszki przybrały 18 maja, gdy zatrzymano m.in. trzech skazanych. Policjanci byli m.in. obrzucani kamieniami, butelkami, a jeden z oskarżonych, Mateusz S., w trakcie zatrzymania atakował funkcjonariuszy nożem.

Sąd utrzymał wyrok

W październiku 2016 roku sąd rejonowy skazał Mateusza S. za napaść na policjantów na 4,5 roku więzienia bez zawieszenia. Dwóm pozostałym podsądnym - Jarosławowi W. i Adrianowi O. - wymierzył kary po 4 lata więzienia, również bez zawieszenia.

W środę Sąd Okręgowy we Wrocławiu po rozpatrzeniu apelacji utrzymał wyrok z I instancji 4,5 roku bezwzględnego więzienia dla Mateusza S. oraz 4 lat więzienia dla Adriana O.

Trzeciemu skazanemu Jarosławowi W. sąd zmniejszył karę pozbawienia wolności z 4 do 3 lat, uzasadniając to faktem, że jako jedyny wyraził on skruchę za popełnione przestępstwo.

d1x3u17

Podziel się opinią

Share
d1x3u17
d1x3u17
Więcej tematów