Trwa ładowanie...

Wrocław: Dziadek gwałcił swoją kilkuletnią wnuczkę. Trafi do więzienia na kilka lat

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał 61-letniego mężczyznę na 6,5 roku więzienia za dopuszczenie się gwałtu na swojej 9-letniej wnuczce. Był też oskarżony o molestowanie drugiej kilkuletniej wnuczki. Tym samym podtrzymano wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Wrocław: Dziadek gwałcił swoją kilkuletnią wnuczkę. Trafi do więzienia na kilka latŹródło: iStock.com
d29odzm

Wrocław: Dziadek gwałcił swoją wnuczkę

Dramat 9-letni dziewczynki trwał od 2014 roku. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu, "to były powtarzające się zachowania polegające na dopuszczaniu się innych czynności seksualnych przy użyciu przemocy". Choć do stricte stosunku seksualnego nie doszło, to zdarzenia zakwalifikowano jako gwałt.

Wrocław: Mężczyzna molestował też drugą dziewczynkę

Druga dziewczynka przechodziła swój dramat w 2017 roku. Według prokuratorów dziadek miał "dopuszczać się innych czynności seksualnych".

Wrocław: Dziadek skazany na karę więzienia

Wszystko wyszła na jaw, gdy jedna z dziewczynek skarżyła się rodzicom na bóle w okolicach narządów płciowych. Zdecydowali się zgłosić sprawę natychmiastowo na policję. Dziewczynki przeszły badania, były przesłuchiwane w obecności psychologa. Po ich zeznaniach postanowiono aresztować 61-letniego dziadka, a sprawę skierowano do sądu.

Sąd Okręgowy w Świdnicy po rozpoznaniu sprawy skazał gwałciciela na 6,5 roku więzienia. Prokuratura żądała 10 lat pozbawienia wolności, dlatego złożyła apelację. Obrona również się odwołała. Jednak Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował, że wysokości kary nie będzie zmieniał.

d29odzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29odzm
Więcej tematów