Trwa ładowanie...

Wrocław 11 listopada. Bieg Niepodległości czy Marsz Niepodległości? Przedstawiamy atrakcje

Wrocław świętuje Narodowe Święto Niepodległości na wiele sposobów. Zobacz, jak 11 listopada uczcić bohaterów wolności i dobrze się bawić.

Wrocław 11 listopada. Bieg Niepodległości czy Marsz Niepodległości? Przedstawiamy atrakcjeŹródło: East News, fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS
d3lngmo
d3lngmo

Narodowe Święto Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Parada Niepodległości i spływ kajakowy

11 listopada rodzice z dziećmi wybiorą się na Paradę Niepodległości. Towarzyszyć im będą orkiestry dęte i autobus Ogórek. Uroczysty pochód w biało-czerwonych barwach o 10:30 wyjdzie z Centrum Historii Zajezdnia w kierunku placu Wolności. O 11:30 na mecie uczestnicy utworzą żywą flagę, którą dron sfilmuje z powietrza. Wrocławianie obejrzą defiladę wojskową i występ zespołu Gieni Dudki, będzie też okazja do zaśpiewania patriotycznych pieśni.

Amatorzy kajaków mogą spędzić Narodowe Święto Niepodległości nad wodą. Spływ Odrą i Oławą, zorganizowany przez Kayak Tours, zacznie się i zakończy w siedzibie wrocławskiego WOPR przy ulicy Na Grobli 40-44. Wydarzenie trwające około 2-3 godziny zacznie się o 10:00. Udział bezpłatny, obowiązuje tylko rezerwacja miejsc – trzeba pisać na adres info@kayaktours.pl lub zadzwonić pod numer 505 452 873.

Narodowe Święto Niepodległości we Wrocławiu. Pokazy i koncerty

11 listopada o 17:00 w klubie Centrum Kultury Agora przy ulicy Serbskiej 5a zabrzmią przedwojenne szlagiery: "Ostatnia niedziela" czy „Umówiłam się z nim na dziewiątą”. Koncert o nazwie "Ach, nie odchodź ode mnie" wykonają Justyna Jary i PompaDur. Wstęp wolny.

Dzień przed Świętem Niepodległości, w niedzielę 10 listopada, Fort Wrocław nr 9-Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej 33 zaprasza na piknik wojskowy. Od 14:00 do 16:00 potrwa pokaz wozów pancernych i replik broni. Głodni rywalizacji zmierzą się na strzelnicy, mając do dyspozycji wiatrówki i karabinki do paintballa. O 16:00 zacznie się koncert pieśni patriotycznych pod tytułem "Piosenko, piosenko, co żeś ty za pani".

d3lngmo

Wrocław 11 listopada 2019. Bieg Niepodległości czy Marsz Niepodległości?

Przed rokiem ulicami Wrocławia przemknął Bieg Niepodległości z Wąsem. Tym razem wydarzenie organizuje urząd miasta. Pierwszy Bieg Niepodległości wyruszy 11 listopada o 17:00 z wrocławskiego Rynku, spod ratusza. Tam też będzie meta wyścigu, na którą wszyscy biegacze powinni dotrzeć do około 19:00. 10-kilometrowa trasa okrąży centrum miasta.

Do 11 listopada można zapisać się w biurze zawodów w lokalu Barbara przy ulicy Świdnickiej 8B. Uwaga – zostały ostatnie wolne miejsca. Na Świdnickiej odbierzemy też pakiety startowe:

  • w sobotę 09 listopada w godz. 11.00 – 19.00
  • w niedzielę 10 listopada w godz. 11.00 – 19.00
  • w poniedziałek 11 listopada w godz. 8.00 – 12.00

O 19:00, zaraz po zakończeniu Biegu Niepodległości startuje wrocławski Marsz Niepodległości. Będzie on miał inną trasę niż rok temu. Maszerujący wyjdą z Wyspy Słodowej, przez ul. Dubois, most Sikorskiego i plac Jana Pawła II dotrą na plac Solidarności.

Przed rokiem Marsz Niepodległości został rozwiązany przez prezydenta Dutkiewicza, gdy uczestnicy wchodzili na Rynek. Jako przyczynę podawano kwestie bezpieczeństwa lub wystąpienie nacjonalistycznych incydentów.

d3lngmo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lngmo
Więcej tematów