Trwa ładowanie...
db8fkpb

Wręczono medale Wielkiego Księcia Litewskiego Gedymina

Trzej mieszkańcy Podlasia otrzymali w piątek z rąk prezydenta Litwy, Valdasa Adamkusa, medale Wielkiego Księcia Litewskiego Gedymina.

Share
db8fkpb

Odznaczenia odebrali: prezes Fundacji Pogranicze Sztuk, Kultur i Narodów w Sejnach - Krzysztof Czyżewski, zastępca dyrektora Polsko-Litewskiej Izby Gospodarczej i Rynków Wschodnich w Suwałkach -Marek Starczewski oraz wójt gminy Puńsk Witold Liszkowski.

Odznaczenia wręczono w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z okazji 10. rocznicy wznowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Litwą.

Krzysztof Czyżewski otrzymał je przede wszystkim za pielęgnowanie twórczości literackiej i przybliżanie społeczności europejskiej twórców mających litewskie korzenie takich jak: Tomasz Venclova, Czesław Miłosz czy Jerzy Giedroyć.

Marek Starczewski otrzymał odznaczenie za zorganizowanie największych, w dziejach polsko-litewskich stosunków gospodarczych targów i wystaw międzynarodowych na Litwie a Witold Liszkowski za umacnianie stabilizacji stosunków polsko-litewskich na pograniczu.

Medalami Gedymina zostali odznaczeni także inni znani twórcy i działacze społeczni, m.in. Tadeusz Mazowiecki i Adam Michnik. (sm)

db8fkpb

Podziel się opinią

Share
db8fkpb
db8fkpb
Więcej tematów