Trwa ładowanie...

Wracają kontrole na granicy z Niemcami. "Kwestia bezpieczeństwa"

Polacy wybierający się do Niemiec lub planujący tylko przejazd przez ten kraj muszą liczyć się z wydłużeniem podróży. Niemcy czasowo przywrócili bowiem kontrole na wszystkich swoich granicach, w tym z Polską.
Share
Wracają kontrole na granicy z Niemcami. "Kwestia bezpieczeństwa"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Murański
dkt8tvh

Kontrole wynikają z zaostrzenia środków bezpieczeństwa w związku ze szczytem państw G20, który zaplanowano na 7 i 8 lipca w Hamburgu.

Rzeczniczka prasowa federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała Polskiemu Radiu, że kontrole będą obowiązywać do 11 lipca.

Szef resortu spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere podkreślił z kolei w rozmowie z DPA, że bezpieczeństwo szczytu G20 jest ważniejsze niż utrzymanie płynności ruchu na granicach Niemiec.

dkt8tvh

Przed wprowadzeniem okresowej kontroli na granicach Berlin poinformował o tym wszystkie sąsiednie państwa oraz Komisję Europejską.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zgrzyt na szczycie G7. Trump i Merkel odwołują konferencje prasowe

Niemieckie służby obawiają się masowych protestów alterglobalistów i środowisk anarchistycznych oraz lewicowych podczas szczytu w Hamburgu. Do Niemiec przyjadą m.in. prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimir Putin oraz Donald Trump.

Źródła: Polskie Radio, DPA

dkt8tvh

Podziel się opinią

Share
dkt8tvh
dkt8tvh
Więcej tematów