Trwa ładowanie...
09-08-2015 18:29

"Wprost": MON mogło sfałszować przetarg na śmigłowce. Siemoniak odpowiada

Ministerstwo Obrony Narodowej mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowce dla polskiej armii - twierdzi tygodnik "Wprost". Z tymi ustaleniami nie zgadza się wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.

"Wprost": MON mogło sfałszować przetarg na śmigłowce. Siemoniak odpowiadaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d260j7w
d260j7w

Według doniesień tygodnika, komisja przetargowa potwierdziła nieprawdę. Urzędnicy mają również zwlekać z podjęciem rozmów offsetowych z Francuzami z Airbus Helicopters. Spółka ma dostarczyć Polsce 50 helikopterów Caracal.

"Wprost" twierdzi, że po polskiej stronie widać chęć uniknięcia odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości, a decyzja w sprawie śmigłowców ma być spychana na kolejny rząd.

Na takie sugestie ostro zareagował wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. "Państwo żartują w upale? Jak 11-osobowa komisja pod nadzorem służb może coś fałszować?" - napisał na Twitterze. W dyskusji z redaktorem naczelnym "Wprost" Tomaszem Wróblewskim szef MON argumentował, że postępowanie przetargowe nadzorują służby, będzie badane przez sąd oraz prokuraturę.

Minister zadeklarował również, że jego resort wysłał odpowiedzi na szczegółowe pytania dziennikarzy tygodnika. Jak stwierdził, "nie było w nich zarzutów ani nawet ich sugestii". Tomasz Siemoniak stwierdził, że "Wprost" zapytał MON o 4 szczegółowe wymogi przetargu, które są niejawne. Dodał, ze jego resort na inne pytania odpowiedział. Niejawne wyjaśnienia zostały przekazane komisji sejmowej - tłumaczył szef MON.

d260j7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d260j7w
Więcej tematów