Trwa ładowanie...
d35agvj

Wpadli Bułgarzy podrabiający w Polsce karty bankomatowe

10 osób podejrzanych o podrabianie kart bankomatowych zatrzymano w Polsce i w Bułgarii, podczas wspólnej operacji wspieranej przez Europol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też m.in. dwie linie produkcyjne skimmerów, mikrokamery i kilkaset fałszywych kart.

d35agvj
d35agvj

- Zatrzymani są podejrzewani o skimming, czyli instalowanie w bankomatach urządzeń kopiujących dane z kart, podrabianie kart płatniczych i wypłaty za ich pomocą pieniędzy z bankomatów na terenie UE. Polskie prawo przewiduje za tego typu przestępstwa karę od 5 do nawet 25 lat pozbawienia wolności - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak podkreślił, akcja miała związek z zatrzymaniem w Warszawie czterech obywateli Bułgarii zajmujących się tym procederem. Przekazane bułgarskiej policji informacje pozwoliły na kolejne zatrzymania - tym razem sześciu obywateli tego kraju i zabezpieczenie m.in. dwóch linii produkcyjnych - urządzeń służących do kopiowania danych zawartych na paskach kart bankomatowych.

- Były one gotowe do zamontowania, a ich konstrukcja pozwalała na użycie na wielu typach bankomatów dostępnych w całej Unii Europejskiej - zaznaczył rzecznik.

d35agvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35agvj
Więcej tematów