Trwa ładowanie...

Wpadka wiceministra. "Kowalski zaorany". Wyliczamy jedno po drugim

Próba ucieczki od prostej, jakby się mogło wydawać odpowiedzi, a w efekcie drwiny i wykazywanie niekompetencji. Nowy wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski zachowaniem podczas telewizyjnego wywiadu sam pokazał, czy nadaje się na to stanowisko.

Share
Wbrew temu, co mówi wiceminister Kowalski, zakres jego obowiązków jest ściśle związany z rolnictwemWbrew temu, co mówi wiceminister Kowalski, zakres jego obowiązków jest ściśle związany z rolnictwemŹródło: Agencja Gazeta, Twitter-screen
d44skuj

Janusz Kowalski był gościem programu Super Biznesu "Pieniądze to nie wszystko". - Panie redaktorze, nie chcę być odpytywany ze zbóż. Od tego są specjaliści - bronił się Kowalski, proszony o zgodę na szybki test ze znajomości czterech podstawowych zbóż uprawianych w Polsce.

Wpadka ministra Kowalskiego. "Zaorany i zasiany"

Ostatecznie wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgodził się na sprawdzian wiedzy rolniczej i poległ, myląc jęczmień z pszenicą.

"Janusz Kowalski nie zna się na rolnictwie, twórczo rozbudował to hasło. Zaorany i zasiany" - skomentował wpadkę Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii, jeden z najaktywniejszych krytyków kompetencji wiceszefa resortu rolnictwa.

d44skuj

Nas jednak zaintrygowało coś innego. Polityk Solidarnej Polski po raz kolejny w ostatnich dniach próbował twierdzić, że w resorcie zajmuje się innym zagadnieniami niż samo rolnictwo.

- To jest test, w którym są naprawdę świetni specjaliści. Ja zajmuję się kwestiami energetycznymi, kwestiami prawnymi - mówił Kowalski w programie "Super Expressu".

Jak sprawdził dziennikarz WP Marek Mikołajczyk, zakres obowiązków politycznego współpracownika Zbigniewa Ziobry jest w pełni znany i publiczny. To zagadnienia typowo rolnicze, przy których wiedza branżowa wydaje się niezbędna, nawet w stopniu tak minimalnym, jak bezbłędne rozróżnianie powszechnych zbóż.

d44skuj

Zadania i obowiązki wiceministra Kowalskiego

Tym bardziej, że Kowalski nadzoruje dwa departamenty: Departament Pomocy Technicznej oraz Departament Rynków Rolnych.

  • Wiceminister odpowiada również za wsparcie programów finansowych dla polskiego rolnictwa (np. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich czy Fundusze Europejskie dla Rybactwa), kontrolę przetwórstwa rolno-spożywczego, czy funkcjonowania łańcucha dostaw towarów rolno-spożywczych.
  • Do jego kompetencji należy także nadzór nad regulacją rynków rolnych. Wiceminister zajmuje się także współpracą ze spółdzielczościami rolniczymi, w tym z grupami producentów rolnych czy organizacjami międzybranżowymi. Odpowiada także za prowadzenie statystyki rolnej i badań.
  • Kowalski jest także pełnomocnikiem rządu ds. przetwórstwa i rozwoju rynków rolnych. Zajmuje się także współpracą z Radą ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.
d44skuj

"Podsumowując - streszczenie tych kompetencji do "spraw energetycznych" jest... bardzo ciekawe" - zauważa dziennikarz Wirtualnej Polski.

Zobacz też: Uderzał w premiera. Wraca do rządu. "Liczę na jego determinację"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d44skuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44skuj
d44skuj
Więcej tematów