Trwa ładowanie...

Wpadka w podręczniku do chemii. Zachwalał dopalacze

Wydawnictwo poprawi podręcznik do chemii, w którym wprost zachwalano dopalacze. Autorka napisała, że to "substancje, które pozwalają wydajniej się uczyć". Alarm podnieśli rodzice.
Share
Podręcznik używają od 2012 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Podręcznik używają od 2012 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnychŹródło: East News, Fot: Piotr Mecik
d41vnfz

Chodzi o podręcznik autorstwa Joanny Meszko dla pierwszych klas dotychczasowych trzyletnich liceów i czteroletnich techników.

Pochwała dopalaczy znalazła się w rozdziale o działaniu różnych substancji chemicznych - wyjaśnia RMF FM. Kiedy stacja nagłośniła sprawę kontrowersyjnej treści, resort edukacji zlecił ponowne sprawdzenie zawartości podręcznika.

Ponowne, bo Ministerstwo Edukacji Narodowej siedem lat temu dopuściło go do użytku w szkołach ponadgimnazjalnych. Teraz jego treść krytykował m.in.Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny MSWiA.

d41vnfz

Ocena rzeczeczoznawców MEN

Wydawca zapowiada, że dostosuje się do zmian i czeka na wytyczne.

- W celu utrzymania najwyższej jakości naszych podręczników wyczerpany już nakład podręcznika do chemii w zakresie podstawowym zostanie zastąpiony wydaniem zgodnym z aktualnymi sugestiami rzeczoznawców MEN - mówi w rozmowie z rozgłośnią Monika Balcerowicz, rzeczniczka wydawnictwa OPERON.

d41vnfz

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Okrzyknęli to miasto najbardziej pijanym w Polsce. Sprawdziliśmy jak jest naprawdę

d41vnfz

Podziel się opinią

Share
d41vnfz
d41vnfz
Więcej tematów