Trwa ładowanie...

Wpadka urzędników z Sejmu. Pomyłka trudna do korekty

Osoby, które otrzymały od Kancelarii Sejmu upominek w postaci kalendarza na rok 2018, powinny być ostrożne przy planowaniu wyjazdów. "Zabrali Narodowi dzień" - alarmuje posłanka, która odkryła wpadkę urzędników.

Share
Wpadka urzędników z Sejmu. Pomyłka trudna do korekty
Źródło: Twitter.com/Maria Janyska/screen
d1fpldu

Chodzi o kalendarz na 2018 rok wydany przez Kancelarię Sejmu RP z okazji 550-lecia parlamentaryzmu, a konkretnie dwie jego karty.

"Uwaga! Kancelaria Sejmu (...) dodała Narodowi jeden dzień w listopadzie, ale ...zabrała w grudniu" - napisała w mediach społecznościowych Maria Janyska, posłanka PO.

Zauważyła, że kalendarz był rozdawany w okazjonalnych podarunkach. - "W tysiącach, jak sądzę, egzemplarzy! Gdyby brak profesjonalizmu mógł fruwać..." - stwierdziła parlamentarzystka.

"Nie będzie sylwestra" - skomentowała także Janyska, kiedy internauci zauważyli, że przez pomyłkę "marszałek Sejmu Marek Kuchciński otworzy sobie szampana w tym roku dzień wcześniej".

d1fpldu

"Rozdawali od miesięcy"

Posłanka powiedziała w rozmowie Polsat News, że błędy zauważyła dopiero teraz, ale kalendarze były w biurach parlamentarnych już od wielu miesięcy.

- Mieliśmy dużo egzemplarzy. Można było brać i rozdawać innym - mówiła Janyska i zapowiedziała złożenie interpelacji poselskiej w tej sprawie. Chce wyjaśnić, kto odpowiada za pomyłkę w kalendarzu Wydawnictwa Sejmowego oraz ile sztuk zostało rozdanych.

Wpadka z kalendarzem (nawet jeśli trafił do kilku tysięcy osób) nie wywoła z pewnością takich kontrowersji, jakie powoduje dużo większa zmiana wprowadzana przez PiS w tegorocznym kalendarzu. Debata wokół zasadności ustanowienia dnia wolnego 12 listopada nie ustaje.

Jeśli rzeczywiście wejdzie w życie, nie wszyscy będą mogli się cieszyć z dnia ustawowo z wolnego. A szkoły i przedszkola będą zamknięte, co stawia w trudnej sytuacji rodziców, którzy będą pracować.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Czarzasty w programie "Tłit": proszę nie porównywać Jaruzelskiej do Ogórek

d1fpldu

Podziel się opinią

Share
d1fpldu
d1fpldu
Więcej tematów