Trwa ładowanie...

Wpadka polityka na antenie. Tadeusz Cymański przeprasza

Małgorzata, Marzena, czy Marlena? Tadeusz Cymański długo zastanawiał się, jak brzmi prawidłowe imię minister rodziny. Nie była to jednak jednorazowa wpadka na antenie radia.

Share
Wpadka polityka na antenie. Tadeusz Cymański przeprasza
Wpadka polityka na antenie. Tadeusz Cymański przepraszaŹródło: PAP
d1xpsca

Tadeusz Cymański był gościem na antenie RMF FM. Polityk Solidarnej Polski był pytany o realizację rządowego programu "Za życiem", którego celem jest wsparcie rodzin.

- Rozmawialiśmy miesiąc temu i pan obiecał mi i naszym słuchaczom, że będzie dopytywał ministerstwo pracy, rodziny i wszystkiego najlepszego, czyli panią minister (Marleną - przyp. red.) Maląg, nota bene jedyną kobietę w rządzie, o sprawę programu "Za życiem". Czy pan już się dowiedział w ciągu tego miesiąca, ile Polska wydaje rocznie za program "Za życiem"? - zapytał Robert Mazurek.

d1xpsca

Cymański oświadczył, że rozmawiał "z minister Małgorzatą Maląg w tej sprawie". - Małgorzatą? - dopytywał się dziennikarz.

Polexit możliwy? Leszek Miller zabrał głos. "Kolizja między UE, a PiS-em"

To wybiło polityka z rytmu, który kluczył pomiędzy różnymi imionami. - Mi się wydaje, że Marlena, ale pójdźmy na kompromis. W papierach ma napisane Marlena, ale dla przyjaciół Marzena, a nawet Małgorzata - skwitował Mazurek.

- Marleno, to ja muszę przeprosić podwójnie. Pani minister serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet. Z kwiatami muszę się do niej wybrać - oświadczył Tadeusz Cymański.

d1xpsca

Tadeusz Cymański wymyślił nowego wiceministra. Potem się tłumaczył

To jednak nie koniec wpadek posła. Cymański zapewniał, że w sprawie pomocy osobom z niepełnosprawnością rozmawiał z "wiceministrem Pawłem Dudkiem". Tyle tylko, że takiego wiceministra... nie ma.

- Pan powiedział wiceminister Paweł Dudek. On jest wiceministrem? Nie ma takiego wiceministra, nie wiem, z kim pan rozmawiał, ale nie ma takiego wiceministra. Jest pan Paweł Wdówik, owszem, on jest wiceministrem, to nie jest Paweł Dudek - zauważył Robert Mazurek.

Po raz kolejny polityk przeprosił za pomyłkę, tłumacząc się tym, że przed rozmową na antenie RMF FM czytał wywiad z prof. Antonim Dudkiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xpsca

Podziel się opinią

Share
d1xpsca
d1xpsca
Więcej tematów