Trwa ładowanie...

Wpadka hiszpańskiego MSW - poinformowali o aresztowaniu zanim policja rozpoczęła akcję

Kompromitacja hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Ministerialne biuro prasowe poinformowało o aresztowaniu adwokatów współpracujących z ETA, zanim policja rozpoczęła akcję. Adwokaci zdążyli zniszczyć dowody rzeczowe. Rzecznik prasowy hiszpańskiego MSW podał się do dymisji.
Share
Wpadka hiszpańskiego MSW - poinformowali o aresztowaniu zanim policja rozpoczęła akcję
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Supermac1961
d4743l2

"Celne uderzenie gwardii cywilnej. Aresztowano ośmiu członków tzw. „frontu więziennego” - ostatniej organizacji czynnie wspierającej ETA" - czytamy w depeszy, w której podano też miejsce akcji oraz nazwiska wszystkich aresztowanych. Informację opublikowano jednak godzinę przed jej rozpoczęciem.

Kiedy gwardia cywilna dotarła na miejsce, z kancelarii adwokatów broniących członków ETA zniknęły akta i laptopy, a w sieciowych komputerach wyczyszczono dyski.

Minister spraw wewnętrznych Jorge Fernandez Diaz zrzucił całą winę na rzecznika i przyjął jego dymisję. Opozycja żąda jednak oficjalnych wyjaśnień w parlamencie. Przypomina, że już wcześniej zdarzało się zwołać ministrowi konferencje prasowe, na których informował o akcjach, których przebieg wciąż trzymany był przez policję w tajemnicy.

d4743l2

Podziel się opinią

Share
d4743l2
d4743l2
Więcej tematów