Trwa ładowanie...

WOŚP 2021. Wiceminister z KPRM o Jurku Owsiaku i Strajku Kobiet. "Schizofrenia ideowa"

Adam Andruszkiewicz twierdzi, że Jurek Owsiak zaszkodził WOŚP, popierając protesty w ramach Strajku Kobiet. Uważa, że lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisał się pod ich postulatami. Wiceminister z KPRM wspomniał również o Marcie Lempart.

Share
WOŚP 2021. Adam Andruszkiewicz: Jurek Owsiak podpisał się pod postulatami Strajku Kobiet
WOŚP 2021. Adam Andruszkiewicz: Jurek Owsiak podpisał się pod postulatami Strajku Kobiet
d3mye84

Adam Andruszkiewicz odniósł się do poparcia, jakie WOŚP udzieliło Strajkowi Kobiet. - Znając poglądy Jerzego Owsiaka nie bardzo mnie to zaskoczyło - przyznaje sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. Uważa, że szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaszkodził organizacji taką decyzją. - Zdaniem liderek Strajku Kobiet, aborcja powinna być w Polsce na życzenie - mówił polityk.

WOŚP 2021. Adam Andruszkiewicz: Jurek Owsiak podpisał się pod postulatami Strajku Kobiet

Wiceminister w KPRM powiedział na antenie TVP Info, że Owsiak nieformalnie zaprosił Strajk Kobiet do współpracy, przez co podpisał się ich pod postulatami. - To dla mnie schizofrenia ideowa. Z jednej strony mówi się, że trzeba pomagać dzieciom, nawet najmłodszym, a z drugiej wspomina się o aborcji na życzenie, od tak sobie. Coś jest nie tak - twierdzi Andruszkiewicz.

d3mye84

Polityk odniósł się również do Marty Lempart. - Nie zdziwiłbym się, gdyby wylądowała na listach wyborczych opozycji - skomentował. Dodał, że liderkę Strajku Kobiet chwalili niektórzy politycy PO. Sekretarz stanu w KPRM kontynuował, że Lempart "opiera swoją politykę uliczną na przemocy, wulgaryzmach i straszeniu innych, przez co nie powinna być tolerowana w przestrzeni publicznej".

WOŚP 2021. Marta Lempart zawiesza protesty. Nie chciała zagłuszać zbiórki

Lempart zapowiedziała w piątek, że w związku ze zbiórką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawiesza protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Argumentowała, że nie chce zagłuszać zbiórki. Z kolei Owsiak przed finałem WOŚP 2021 podziękował Strajkowi Kobiet za wsparcie i apelował o to, aby "nie dać się podzielić". Wpis o podobnej treści pojawił się również na kanale WOŚP.

TVP o WOŚP 2021. Cezary Tomczyk: to niebywały skandal

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mye84

Podziel się opinią

Share
d3mye84
d3mye84
Więcej tematów