Trwa ładowanie...
d1yckm8

Wolny Kaukaz: policja złamała prawo

Manifestanci usuwani przez policję (PAP/Remigiusz Sikora)
Członkowie Komitetu Wolny Kaukaz twierdzą, że policja złamała prawo, zatrzymując ich natychmiast po rozpoczęciu w czwartek demonstracji przeciwko wizycie w Poznaniu prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.

Share
d1yckm8

Policjanci podeszli do nas i bez ostrzeżenia zaczęli zatrzymywać. Usłyszeliśmy tylko: "K..., brać ich". Zgodnie z prawem, powinniśmy zostać poproszeni o rozejście się, żaden z policjantów tego nie zrobił. Byliśmy bici i ciągnięci po ziemi. Od trzech godzin siedzimy w komisariacie bez wyjaśnienia, dlaczego nas zatrzymano. Napisaliśmy skargę do Sądu Rejonowego w Poznaniu na sposób zatrzymania. Nie chcą od nas tego odebrać, mimo iż prosiliśmy kilka razy - mówił w czwartek Maciej Roszak z Komitetu Wolny Kaukaz.

(PAP/Remigiusz Sikora)
Źródło: (PAP/Remigiusz Sikora)

Członkowie Komitetu Wolny Kaukaz zostali zatrzymani chwilę po tym, jak rozpoczęli demonstrację przed wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie miał przyjechać prezydent Putin. Trzymali transparenty "Putin = Bin Laden" i "Czeczenia = Nowy Jork".

Zdaniem nadkomisarza Andrzeja Borowiaka, policja postępowała zgodnie z prawem.

W związku z wizytą podejmowaliśmy działania mające na celu zapewnienie gościom bezpieczeństwa. Zatrzymani mieli wyraźny zakaz demonstrowania w dniu dzisiejszym. Ten zakaz złamali - powiedział Borowiak. (an)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1yckm8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yckm8
d1yckm8
Więcej tematów