Trwa ładowanie...
d4fxkkf

Wójt płacił 10 zł, by na niego zagłosować?

Starający się o reelekcję wójt gminy
Bartoszyce (warmińsko-mazurskie) Zbigniew C. (Polskie Stronnictwo Ludowe) w asyście
policji został przewieziony po południu do szpitala.
Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali go w pracy, w związku ze
sprawą kupowania głosów za 10 zł podczas I tury wyborów
samorządowych.

d4fxkkf
d4fxkkf

Informacje na ten temat potwierdziła wieczorem policja i prokuratura. Rzecznik bartoszyckiej policji Henryk Sołodki, odsyłając do prokuratury z pytaniami dotyczącymi szczegółów zatrzymania zaznaczył, że funkcjonariusze pojawili się w gabinecie wójta z polecenia prokuratora.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski, wydano postanowienie o zatrzymaniu i o przedstawieniu Zbigniewowi C. zarzutów korupcji wyborczej.

Orzechowski nie zdradził bliższych informacji, podkreślając, że nie może mówić o treści zarzutów, zanim nie usłyszy ich sam podejrzewany.

Dodał jednak, że zatrzymanie kandydata miało zapobiec jego ewentualnemu kontaktowi z Wiolettą P., podejrzewaną o agitowanie na rzecz C. i wręczanie po 10 zł wyborcom. Według prokuratury, kobieta złożyła zeznania "ujawniające nowe okoliczności" korupcyjnego procederu i na chwilę przed zatrzymaniem wójta opuściła policyjną izbę zatrzymań.

d4fxkkf

Dotychczas zarzuty w tej sprawie przedstawiono 11 osobom: 10 - przyjmowania korzyści majątkowych podczas I tury wyborów, a Wioletcie P. - wręczania łapówek.

Zatrzymany Zbigniew C. trafił do szpitala. Rzecznik prokuratury wyjaśnił, że Zbigniew C. poczuł się źle w komendzie, a w szpitalu na pewno spędzi najbliższą noc.

Sprawa kupowania głosów po 10 zł wyszła na jaw 12 listopada, w dniu I tury wyborów. Policja otrzymała wtedy informację, że taki proceder miał miejsce w miejscowości Wojciechy k. Bartoszyc.

Zbigniew C. dostał się do drugiej tury z poparciem 32,22% głosujących. Do drugiej tury weszła też kandydatka PiS Jadwiga Gut (46,29% głosów).

d4fxkkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fxkkf
Więcej tematów