Trwa ładowanie...
d3067ey

Wojsko na ulicach Piekar, ludzie zaskoczeni. "Nie ma wojny"

"Wojsko wkroczyło do Piekar Śląskich" czy "Żołnierze na ulicach!" - informują śląskie portale. Władze miasta potwierdzają, ale i uspokajają: to ćwiczenia, choć nietypowe, bo nie na poligonie, ale tuż przy blokach dużego osiedla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armia ćwiczyć będzie przy osiedlu w Piekarach Śląskich do 4 kwietnia
Armia ćwiczyć będzie przy osiedlu w Piekarach Śląskich do 4 kwietnia (Dziennik Zachodni/Polska Press/EN)
d3067ey

Choć władze Piekar od kilku dni zapowiadały, że na ulicach miasta mogą pojawić się ciężkie wozy wojskowe, to wielu mieszkańców było zaskoczonych widokiem z okien w piątkowy poranek.

- To wyjątkowa sytuacja i pierwsze takie manewry. Stąd nasze wcześniejsze komunikaty skierowane przede wszystkim do osób starszych, aby - widząc ciężki sprzęt - nie pomyślały, że to wojna - mówi Wirtualnej Polsce Sylwia Łysakowska z biura prasowego magistratu w Piekarach Śląskich.

Manewry są wyjątkowe, bo po raz pierwszy odbywają się na pokopalnianych nieużytkach, tuż przy blokach os. Wieczorka przy ul. Szmaragdowej oraz przy autostradzie A1.

d3067ey
Dziennik Zachodni/Polska Press/EN
Podziel się

- Dowódca 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu poprosił nas o pomoc w znalezieniu potrzebnego miejsca, a my się zgodziliśmy użyczyć ten teren - stwierdza urzędniczka.

Zdaniem samorządowców działania żołnierzy mogą być atrakcją dla mieszkańców.

Google maps/screen
Podziel się
d3067ey

Pod czujnym okiem lokatorów

Mundurowi zaczęli więc w piątek rano na osiedlowych uliczkach przygotowywania do ćwiczeń taktyczno-specjalnych pod kryptonimem "MARSZ-19". Manewry polegają na "przemieszczaniu się żołnierzy i sprzętu na nowe stanowisko, aby bronić wskazanego obiektu". Wszystko pod czujnym okiem mieszkańców.

W ćwiczeniach weźmie udział 300 żołnierzy - podaje dziennikzachodni.pl. Wojskowi przewożą na os. Wieczorka stacje radarowe, wyrzutnie rakietowe Newa i armaty przeciwlotnicze.

d3067ey

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tomasz Siemoniak drwi z Beaty Szydło. "Coś niesłychanego"

Podziel się opinią

Share

d3067ey

d3067ey
d3067ey
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów