Trwa ładowanie...

"W imieniu prezydenta". Miedwiediew odwiedził samozwańcze republiki [RELACJA NA ŻYWO]

Czwartek to 169. dzień rosyjskiej inwazji. Dmitrij Miedwiediew przekazał, że spotkał się z szefami republik donieckiej i ługańskiej. "W imieniu Prezydenta Federacji Rosyjskiej odbyłem spotkanie na temat priorytetowych środków zapewnienia bezpieczeństwa republik Donbasu" – napisał na swoim kanale Telegram. Na spotkaniu omówiono również kwestie promowania rozwoju gospodarczego i społecznego ŁRL i DRL. "Szczególną uwagę zwrócono na unormowanie ustawodawstwa republik z prawem Federacji Rosyjskiej, odbudowę infrastruktury, naprawę szpitali i przygotowanie szkół do rozpoczęcia roku szkolnego, rozwiązania problemów społecznych i wsparcia obywateli" – napisał Miedwiediew. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

"W imieniu prezydenta". Miedwiediew odwiedził samozwańcze republiki"W imieniu prezydenta". Miedwiediew odwiedził samozwańcze republikiŹródło: Dmitrij Miedwiediew
dha4rwf
dha4rwf
Trwa łączenie
22:58, 11.08.2022

Zdaniem ukraińskiego przywódcy na sytuację w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej "wszyscy na świecie powinni natychmiast zareagować". - Wygonienie okupantów z terytorium (siłowni) jest w interesie świata, a nie tylko Ukrainy - podkreślił Wołodymyr Zełenski. 

22:47, 11.08.2022

- Rosja po raz kolejny przebiła dno w światowej historii terroryzmu. Nikt więcej nie wykorzystywał elektrowni atomowej tak jawnie, by grozić całemu światu i stawiać jakieś warunki - dodał prezydent Ukrainy. 

22:29, 11.08.2022


- To, co dzieje się teraz wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, to jedna z największych zbrodni państwa-terrorysty - powiedział Wołodymyr Zełenski w opublikowanym wieczorem nagraniu.

22:16, 11.08.2022

Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu - oznajmił w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że tego dnia rosyjskie pociski znów uderzyły w terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, która jest pod kontrolą wojska Rosji.

21:55, 11.08.2022

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ transmitowane jest na żywo. 

youtube
21:51, 11.08.2022

Energoatom stwierdził, że elektrownia działa z ryzykiem naruszenia przepisów prawa atomowego i przeciwpożarowych. Obecnie na stacji przebywają pracownicy Rosatomu, a personel ukraiński nadal tam pracuje. Dyrektor generalny MAEA wezwał do udostępnienia elektrowni niezależnym obserwatorom.Suspilne
21:46, 11.08.2022

W Nowym Jorku odbywa się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, które Rosja zwołała w związku z ostrzałem Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej rzekomo przez ukraińskie wojsko. Ukraina obwinia Rosję. 21:27, 11.08.2022

Wybuchy w Nowej Kachowce - ukraińskie media. 

21:11, 11.08.2022

Poza tym, że Ukraina jest jednym z najważniejszych eksporterów rolniczych, kraj ten ma złoża 117 ze 120 najczęściej używanych w przemyśle surowców i to właśnie dostrzega Rosja. „Ukraina ma największe złoża uranu w Europie. (Ma też) drugie co do wielkości złoża rudy żelaza, tytanu i manganu oraz trzecie co do wielkości zasoby gazu łupkowego” - wskazali analitycy SecDev, podkreślając, że Rosja będzie starała się przynajmniej ograniczyć ukraińskie zdolności wydobycia i produkcji, a z czasem zacząć przejmować produkcję i dochody z ukraińskich zasobów.

20:55, 11.08.2022

Wartość wszystkich złóż surowców kopalnych Ukrainy można ocenić na ok. 26 bilionów USD – szacują analitycy SecDev, podkreślając, że "Rosja próbuje obniżyć znaczenie Ukrainy i na stałe ją zdestabilizować oraz podważyć rzetelność tego kraju jak partnera ekonomicznego Europy i innych krajów świata".

"Im dłużej trwa wojna, tym większe prawdopodobieństwo, że Rosja uniemożliwi Ukrainie (utrzymanie) statusu 'supermocarstwa' w dziedzinach takich jak surowce i rolnictwo”, a to przełoży się na wyższe ceny i „podważy przejście na energie odnawialne" - napisano w raporcie, zwracając uwagę, że rosyjski prezydent Władimir Putin zdecydował się na zaatakowanie Ukrainy nie tylko z powodu osobistych przekonań czy fiksacji - w działaniach Rosji widać też przyczyny ekonomiczne

20:37, 11.08.2022

Na 12 bilionów dolarów szacuje się wartość złóż paliw kopalnych i metali ziem rzadkich na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Na gospodarcze motywy rosyjskiego ataku na Ukrainę wskazuje w najnowszym raporcie kanadyjska firma analityczna SecDev.

20:25, 11.08.2022

Alarm powietrzny w 29 obwodach. Ukraińskie media informują o wybuchach w obwodzie tarnopolskim. 

alerts.in.ua
20:24, 11.08.2022

"Szczególną uwagę zwrócono na unormowanie ustawodawstwa ŁRL i DRL z prawem Federacji Rosyjskiej, odbudowę infrastruktury, naprawę szpitali i przygotowanie szkół do rozpoczęcia roku szkolnego, rozwiązania problemów społecznych i wsparcia obywateli" – napisał Miedwiediew.

Dmitrij Miedwiediew
20:20, 11.08.2022

Według Miedwiediewa w spotkaniu wziął udział prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Igor Krasnow, pierwszy zastępca szefa Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergiej Kiriyenko , minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew, minister budownictwa Irek Fajzullin, dyrektor FSB  Aleksander Bortnikow oraz szef Komitet Śledczy Aleksander Bastrykin.

Na spotkaniu omówiono również kwestie promowania rozwoju gospodarczego i społecznego ŁRL i DRL - podaje propagandowa agencja RIA Novosti. 

 


Telegram
20:14, 11.08.2022

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew przekazał, że odwiedził samozwańcze republiki ludowe, gdzie spotkał się z szefami republik donieckiej i ługańskiej. "W imieniu Prezydenta Federacji Rosyjskiej odbyłem spotkanie na temat priorytetowych środków zapewnienia bezpieczeństwa republik Donbasu” – napisał na swoim kanale Telegram. 

Telegram
20:11, 11.08.2022

Kolejna seria alarmów powietrznych w Ukrainie. 

alerts.in.ua
19:50, 11.08.2022

"To wojna Rosji, nie tylko Putina. To nie Putin, tylko prawdziwi rosyjscy żołnierze przybywają z Rosji, by zabijać, torturować i niszczyć" - podkreślił minister. "Znaczna większość Rosjan popiera wojnę, cieszy się z ostrzałów ukraińskich miast i zabijania Ukraińców. Więc niech rosyjscy turyści zadowolą się Rosją" - dodał Kułeba. 

19:42, 11.08.2022

To wojna Rosji, nie tylko Władimira Putina; większość Rosjan popiera wojnę, więc niech rosyjscy turyści zadowolą się pobytem w swoim kraju - napisał w czwartek na Twitterze szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba.

19:25, 11.08.2022

- Około 30-40 procent generałów i oficerów, którzy uczestniczyli w planowaniu specjalnej operacji wojskowej, zostało odsuniętych od pełnienia obowiązków i są objęci śledztwem - dodał.

Według danych ukraińskiego sztabu minister obrony Rosji Siergiej Szojgu i szef rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Walerij Gierasimow pozostają na swoich stanowiskach "tylko, by nie dopuścić do dyskredytacji najwyższego dowództwa wojskowego"

19:10, 11.08.2022

- W Rosji około 40 procent generałów i oficerów, którzy planowali przebieg działań zbrojnych na Ukrainie, jest odsuniętych od służby i objętych śledztwem - powiedział w czwartek zastępca szefa głównego zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksij Hromow.

- Kontynuowane są represyjne działania wobec wyższego i starszego składu oficerskiego sił zbrojnych Rosji w związku z klęskami planów strategicznych na odcinku ukraińskim - oświadczył generał Hromow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

18:56, 11.08.2022

- Spotkaliśmy się, aby dać jasny przekaz: "walka Ukrainy jest nasza", ale dzisiejsza konferencja dotyczyła nie tylko słów. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy zapewnić wsparcie Ukrainie w średnim i długim okresie - podkreślił gospodarz spotkania, minister obrony Danii Morten Bodskov.

Odnosząc się do zadeklarowanej kwoty 1,5 mld euro, Bodskov stwierdził, że może ona jeszcze wzrosnąć. - Wiele krajów zasygnalizowało chęć dalszej pomocy, najpierw jednak muszą o tym zdecydować parlamenty - podkreślił.

Ministrowie obrony zgodzili się w Kopenhadze na powołanie zarządzanego przez Wielką Brytanię funduszu, mającego pomóc zwiększyć produkcję broni. Islandia, która nie posiada własnego wojska, obiecała przygotowanie misji rozminowywania Ukrainy.

18:51, 11.08.2022

Darczyńcy z 26 krajów, reprezentowani głównie przez ministrów obrony, zadeklarowali w czwartek na konferencji w Kopenhadze przekazanie 1,5 mld euro na rzecz zwiększenia zdolności wojskowych Ukrainy. Dyskutowano m.in. o możliwościach produkcji broni.

18:39, 11.08.2022

Guterres wezwał także strony do wycofania personelu wojskowego i sprzętu z terenu elektrowni oraz  powstrzymania się od dalszego rozmieszczania jednostek na terenie przemysłowym. 


18:32, 11.08.2022

Sekretarz generalny ONZ António Guterres wezwał do zaprzestania wszelkiej działalności wojskowej wokół elektrowni atomowej w Zaporożu i utworzenia wokół niej strefy zdemilitaryzowanej.
 

18:23, 11.08.2022

W komunikacie z godz. 18:20 koncern Energoatom przekazał, że sytuacja w strefie przemysłowej, gdzie zlokalizowana jest Zaporoska Elektrownia Jądrowa "nadal jest ostra". Według raportu Energoatomu, rosyjskie wojsko uderzyło niedaleko pierwszego bloku energetycznego. Uszkodzona została przepompownia ścieków.

18:18, 11.08.2022

Aktualna mapa. 

alerts.in.ua

Źródła: BBC Ukraina, pravda.com.ua, Kanal24, Unian, Ukrinform, Interfax-Ukraina, PAP, Telegram, Twitter, Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dha4rwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dha4rwf
Więcej tematów