Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. Joe Biden o Polsce. Mówi o wsparciu

Prezydent Joe Biden powiedział, że USA będą uczestniczyć w kosztach pomocy uchodźcom z Ukrainy. - Nasi partnerzy potrzebują wsparcia - powiedział prezydent USA, zaznaczając, że Kamala Harris poleci do Polski i Rumunii.

Wojna w Ukrainie. Joe Biden o Polsce. Mówi o wsparciu Wojna w Ukrainie. Joe Biden o Polsce. Mówi o wsparciu Źródło: AFP, East News, fot: JIM WATSON
d614g9x
d614g9x

Joe Biden ogłosił zakaz importu rosyjskiej ropy naftowej i gazu do USA. - Wiemy, że niektórzy europejscy sojusznicy mogą nie być w stanie dołączyć do embarga na rosyjską energię - powiedział prezydent USA.

- Jasno mówiłem, że Stany Zjednoczone podzielą się odpowiedzialnością za opiekę nad uchodźcami, tak by koszty nie spadały w całości na państwa europejskie, które graniczą z Ukrainą - stwierdził Biden, mówiąc o wizycie swojej zastępczyni w Europie.

d614g9x

Biden ocenił też, że inwazja na Ukrainę nie zakończy się zwycięstwem Rosji.

Zobacz też: Relacja księdza z Charkowa. "Pełna mobilizacja"

- Rosja może kontynuować wyniszczającą ofensywę kosztem potwornej ceny. Ale tyle już dziś wiadomo: Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem dla Putina. On może wziąć miasto, ale nigdy nie będzie w stanie utrzymać całego kraju - powiedział Biden podczas przemówienia, w którym ogłosił embargo na rosyjską energię.

Jak dodał, jeśli Ameryka nie odpowie na rosyjską agresję teraz, będzie musiała za to zapłacić jeszcze wyższą cenę w przyszłości. - Agresja Putina już uderzyła w rodziny i podniosła ceny benzyny. Zrobimy wszystko, by to ograniczyć - zadeklarował prezydent USA.

d614g9x

Wojna w Ukrainie. Wiceprezydent USA w czwartek w Polsce

Prezydent Andrzej Duda przekazał wcześniej, że o planowanym przyjeździe Kamali Harris poinformował go osobiście Joe Biden - podczas piątkowej rozmowy telefonicznej. Jak dodał, ma być to wizyta "w ramach solidarności sojuszniczej".

Według prezydenta Dudy, Kamala Harris ma także spotkać się ze stacjonującymi w Polsce żołnierzami USA. - Ta obecność sojusznicza pod każdym względem jest w tej chwili bardzo intensywna i to mnie cieszy. To jest właśnie też pokazanie, że to nie żadna fasada, tylko realny, twardy fakt – zaznaczył prezydent.

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d614g9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d614g9x
Więcej tematów