Trwa ładowanie...
devctqp

Wojna o Puszczę Białowieską. Reporter WP: tam wiszą toksyczne opary polityki

- Byłem w ciężkim szoku. Spotkałem tam całą masę ludzi, którym strasznie zależy na Puszczy Białowieskiej, po obu stronach konfliktu. I tak im strasznie zależy, że się kłócą. Z jednej strony są ekolodzy, którzy chcą zachowania lasu w takim kształcie jakim jest, a z drugiej są leśnicy, którzy bardzo kochają swój las, ale uważają, że trzeba ingerować. A nad tym wszystkim wiszą toksyczne opary polityki - powiedział w #dzieńdobryLatoWP w Jarek Kociszewski z WP.

Share
devctqp

Reporter Wirtualnej Polski był w Puszczy Białowieskiej. Rozmawiał zarówno z ekologami, jak i leśnikami. Przyznał, że nie zawsze było miło.

"Jeżeli nie pozwolą nam żyć z lasu, to my to wszystko spalimy"

- Usłyszałem w moją stronę trochę niemiłych słów popartych widłami, ale rozumiem te emocje. Padły tam również ostre słowa: jeżeli nie pozwolą nam żyć z lasu i wycinać, to my to wszystko spalimy. I to jest dramat. Bo oni stracą pracę, życie. Ale z drugiej strony są ekolodzy, którzy po części również mają rację, bo to jest niszczenie lasu - wyjaśnił Kociszewski.

Bukartyk: wywożenie drzew z lasu w obronie lasu nie jest normalne

Z kolei Piotr Bukartyk, autor i kompozytor piosenek, uważa, że taka firma ochrony lasu, jaką prezentuje minister środowiska jest zła.

- Wywożenie drzew z lasu w obronie lasu nie jest normalne. Przecież tam jest państwo w państwa, to jest biznes na wycince - przyznał.

Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28. Platforma nc+: kanał 170

devctqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devctqp
devctqp
Więcej tematów