Trwa ładowanie...
d1jlduy

Miesięcznica smoleńska. Komentatorzy #dzieńdobryLatoWP są zgodni: trzeba to zakończyć

- Momentem, kiedy PiS powinien zakończyć miesięcznice, powinny być wygrane wybory. PiS przejął wszystkie instytucje państwa i odpowiada teraz za wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Urządzanie teraz miesięcznic smoleńskich, które są formą nacisku na władzę, jest w tej chwili absurdalne - powiedział Paweł Lisicki ( "Do Rzeczy") w programie #dzieńdobryLatoWP. Skomentował tym samym słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o "96 marszach".

d1jlduy
d1jlduy

- Wierzę, że w 8. rocznicę staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka ona będzie - mówił na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że "wtedy, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć: 'kończymy'".

Paweł Lisicki mówił, że "ma nadzieje, że 96 miesięcznic to jest liczba ostateczna". Z kolei Jacek Żakowski ("Polityka") zauważył, że "to jest konieczne". - Zbliżyło się to do granicy śmieszności. Prezes musi z tego wyjść - zaznaczył.

Duda kontra Macierewicz. Co zrobi prezes PiS?

- Spór między prezydentem a Antoni Macierewiczem o wojsko toczy się już do pewnego czasu. Ale teraz mamy już otwarty konflikt. Po wetach ws. sądów, to drugi przejaw aktywności Andrzeja Dudy. Zaskakująco, korzysta na tym PiS, bo poparcie dla tej partii rośnie - zauważył Lisicki.

Jacek Żakowski powiedział, że prezydent może bardzo skutecznie utrudnić rządzenie szefowi MON.

- Trzeba też pamiętać że Macierewicz jest w konflikcie z Jarosławem Kaczyńskim - wyjaśnił. Dodał, że w końcu prezes PiS może się pozbyć szefa resortu obrony.

Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28. Platforma nc+: kanał 170

d1jlduy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jlduy
Więcej tematów