Trwa ładowanie...
d2i8bcy

Miesięcznica smoleńska. Komentatorzy #dzieńdobryLatoWP są zgodni: trzeba to zakończyć

- Momentem, kiedy PiS powinien zakończyć miesięcznice, powinny być wygrane wybory. PiS przejął wszystkie instytucje państwa i odpowiada teraz za wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Urządzanie teraz miesięcznic smoleńskich, które są formą nacisku na władzę, jest w tej chwili absurdalne - powiedział Paweł Lisicki ( "Do Rzeczy") w programie #dzieńdobryLatoWP. Skomentował tym samym słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o "96 marszach".

Share
d2i8bcy

- Wierzę, że w 8. rocznicę staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka ona będzie - mówił na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że "wtedy, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć: 'kończymy'".

Paweł Lisicki mówił, że "ma nadzieje, że 96 miesięcznic to jest liczba ostateczna". Z kolei Jacek Żakowski ("Polityka") zauważył, że "to jest konieczne". - Zbliżyło się to do granicy śmieszności. Prezes musi z tego wyjść - zaznaczył.

Duda kontra Macierewicz. Co zrobi prezes PiS?

- Spór między prezydentem a Antoni Macierewiczem o wojsko toczy się już do pewnego czasu. Ale teraz mamy już otwarty konflikt. Po wetach ws. sądów, to drugi przejaw aktywności Andrzeja Dudy. Zaskakująco, korzysta na tym PiS, bo poparcie dla tej partii rośnie - zauważył Lisicki.

d2i8bcy

Jacek Żakowski powiedział, że prezydent może bardzo skutecznie utrudnić rządzenie szefowi MON.

- Trzeba też pamiętać że Macierewicz jest w konflikcie z Jarosławem Kaczyńskim - wyjaśnił. Dodał, że w końcu prezes PiS może się pozbyć szefa resortu obrony.

Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28. Platforma nc+: kanał 170

d2i8bcy

Podziel się opinią

Share
d2i8bcy
d2i8bcy
Więcej tematów