Trwa ładowanie...
dyvspaw
IAR

Wojna na Ukrainie. Rosyjska prasa: armia chciała wysłać żołnierzy do Donbasu

Rosyjska armia agitowała na rzecz wyjazdu do Donbasu. Takie informacje przekazali dziennikarzom portalu Gazieta.ru żołnierze jednej z grup zwiadowczych. Ministerstwo Obrony twierdzi, że to nieprawdziwe informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojna na Ukrainie. Rosyjska prasa: armia chciała wysłać żołnierzy do Donbasu
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dyvspaw

Skandal wybuchł po tym, jak kilkudziesięciu żołnierzy kontraktowych uciekło z poligonu w obwodzie rostowskim. Oskarżono ich o samowolne oddalenie się z koszar i dezercję. Grozi im do 10 lat łagru.

Tymczasem oskarżeni twierdzą, że oficerowie agitowali ich na rzecz wyjazdu do Donbasu. Wywierano na nich presję, strasząc różnymi karami dyscyplinarnymi. Ponieważ żaden z nich nie chciał jechać walczyć na Ukrainie, uciekli z wojska.

Ministerstwo Obrony jest zdziwione tego typu zarzutami. W odpowiedzi, którą otrzymała redakcja Gaziety.ru, przedstawiciel resortu nazwał informację o rzekomej agitacji nieprawdziwą.

dyvspaw

Grupa adwokatów, którzy reprezentują żołnierzy, twierdzi, że to nieodosobniony przypadek i wyraża zdziwienie brakiem reakcji ze strony urzędników.

Rosyjskie media prawie od roku informują o tym, że armia wysyła żołnierzy na wschód Ukrainy. Jednak resort konsekwentnie zaprzecza.

dyvspaw

Podziel się opinią

Share

dyvspaw

dyvspaw
Więcej tematów