Trwa ładowanie...

Wojciech Sadurski: "Wygrałem pierwszą rundę z TVP". Sprawa o znieważenie

Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył sprawę karną, którą TVP założyła Wojciechowi Sadurskiemu. Poszło o tweeta, który profesor napisał po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Sprawy sądowe mają także Krzysztof Skiba oraz Adam Bodnar.

Wojciech Sadurski: "Wygrałem pierwszą rundę z TVP". Sprawa o znieważenieŹródło: PAP, fot: Grzegorz Jakubowski
d3qdetb
d3qdetb

O wygraniu sprawy w pierwszej instancji poinformował prof. Wojciech Sadurski na Twitterze. "Wygrałem sprawę karną z TVP. Sędzia pierwszej instancji umorzyła postępowanie. Dziękuje wszystkim za wsparcie" - napisał. Jak informuje dalej Sadurski, akt oskarżenia został oddalony "z przyczyn proceduralnych". Decyzja nie jest prawomocna - telewizja ma siedem dni na złożenie zażalenia. Jak dowiedział się Sadurski, zamierza to zrobić.

"Wygrałem z TVP pierwszą rundę w ich oskarżeniu o zniesławienie kryminalne, ale właśnie dowiedziałem się, że będą się odwoływać. Jasne, to przecież nasze pieniądze, ich to nic nie kosztuje, wiec czemu nie? Walczymy dalej" - napisał Sadurski na Twitterze.

Profesor wzywa do bojkotu mediów publicznych

Przypomnijmy: tuż po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku, prof. Wojciech Sadurski napisał na Twitterze, że został on "zaszczuty przez rządowe media". Wezwał też polityków opozycji, aby nie przychodzili do - jak to nazwał - "goebbelsowskich mediów".

d3qdetb

TVP grozi sądem

W podobnym tonie wypowiedzieli się muzyk Krzysztof Skiba oraz rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Pod koniec stycznia TVP zapowiedziała podjęcie działań prawnych przeciwko nim.

"Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji, TVP czuje się zmuszona do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach TVP a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk" - napisała w oświadczeniu Telewizja Polska.

TVP uznała, że profesor Sadurski naraził na straty jej dobre imię i założyła mu sprawę karną z oskarżenia prywatnego o znieważenie. Domagała się przeprosin oraz wpłacenia 10 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wojciech Sadurski jest prawnikiem, politologiem, profesorem nauk prawnych, a obecnie publicystą i komentatorem politycznym. Wykładał m.in. na Europejskim Instytutcie Uniwersyteckim we Florencji, Uniwersytecie w Sydney oraz Uniwersytecie Warszawskim.

d3qdetb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qdetb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdetb
Więcej tematów