Trwa ładowanie...
Wojciech Rokita

Wojciech Rokita nie żyje. Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ws. śmierci lekarza

Zmarł Wojciech Rokita. Adwokat, który ma pełnomocnictwo córki profesora, podkreśla, że przyczyną śmierci nie był koronawirus, a fala hejtu. Lekarz popełnił samobójstwo.

Share
Wojciech Rokita nie żyje. Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ws. śmierci lekarza
Źródło: PAP
d3dzj9o

Nie żyje prof. Wojciech Rokita. Zmarł w środę w szpitalu Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, gdzie kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa. Był zakażony koronawirusem, wrócił do Polski z zagranicznego urlopu. Jak zapewnił dyrektor szpitala, nie to było jednak przyczyną jego śmierci.

Maksymilian Materna, znajomy rodziny lekarza, opublikował w mediach społecznościowych przejmujący film. Mówi w nim, że prof. Rokita "błagał go o pomoc". Nie mógł znieść fali hejtu. Część internautów, mimo zapewnień szpitala i samego profesora, że nie miał on kontaktu z pacjentami oraz personelem, oskarżała go o to, że nie przestrzega kwarantanny.

Materna zwrócił się w sprawie do adwokatów. Jednym z nich jest Sławomir Gierada. - W tej sprawie mamy też pełnomocnictwo córki pana profesora. Dzisiaj sporządziliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ono prawdopodobnie jutro zostanie przesłane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach wraz z wnioskiem o zabezpieczenie przez policję danych administratora zapisów forów internetowych, numerów IP, z których zostały zamieszczone różne wpisy pomawiające pana profesora - podkreślił Gierada w rozmowie z Onetem.

d3dzj9o

Zobacz też: Krytyczne słowa pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. "Udaje, że w jego kompetencjach leży walka z koronawirusem"

- Naszym zdaniem ta fala hejtu była wyłączną przyczyną samobójstwa profesora - zaznaczył. I dodał, że zawiadomienie nie dotyczy konkretnych osób czy instytucji. - To do organów prokuratury będzie należała ocena prawno-karna poszczególnych osób - wyjaśnił.

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dzj9o

Podziel się opinią

Share
d3dzj9o
d3dzj9o
Więcej tematów