Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa zawiesiło pracę

Warszawskie laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa nie będzie na razie przyjmowało materiałów do badań. "Potwierdziliśmy zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników" - poinformowali przedstawiciele placówki.

Share
Koronawirus w Polsce. Laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa zawiesiło pracę
Źródło: East News, Fot: Tomasz Kawka
d207h1s

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem jednego z pracowników laboratorium zawiesza pracę. Jak czytamy w komunikacie, podjęto taką decyzję "z troski o zdrowie pozostałego personelu".

Zakażony pracownik nie uczestniczył bezpośrednio w badaniu próbek na obecność koronawirusa. Osoby, które w ostatnich dniach miały bliski kontakt z pracownikiem, są kierowane na kwarantannę.

d207h1s

Stan zdrowia pracownika jest dobry. Laboratorium zaznacza, że "wszelkie potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone". Badania są wykonywane w innych laboratoriach na terenie Warszawy.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Apel byłego ministra zdrowia do rządu

Koronawirus w Polsce

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce rośnie. Jak powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki, "prognozy się zmieniają, niestety na gorsze". Rząd apeluje do obywateli o niewychodzenie z domu. Zdecydował o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego.

d207h1s

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d207h1s

Podziel się opinią

Share
d207h1s
d207h1s
Więcej tematów