Trwa ładowanie...

Wojciech O. zwolniony z aresztu. Groził śmiercią posłom i dziennikarzom

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy w piątek uchylił areszt tymczasowy oskarżonemu o grożenie śmiercią posłom i dziennikarzom Wojciechowi O. i zastosował wobec niego dozór policyjny - poinformował rzecznik sądu sędzia Krzysztof Dadełło. - Treść zarzutów i obecny etap postępowania nie pozwalają, aby stosować ten najsurowszy środek zapobiegawczy - dodał.

Wojciech O. 20.03.2021 r. Międzynarodowy Marsz o Wolność w WarszawieWojciech O. 20.03.2021 r. Międzynarodowy Marsz o Wolność w WarszawieŹródło: East News, fot: Stanislaw Rozycki
d3moq5a
d3moq5a

Patostreamer i były aktor Wojciech O., znany pod pseudonimem Aleksander J., trafił do aresztu na początku lutego tego roku, ponieważ na manifestacji środowisk antyszczepionkowych w Bydgoszczy groził śmiercią dwóm posłom PiS.

W ramach dozoru Wojciech O. będzie musiał stawiać się raz w tygodniu w komendzie policji. Sąd postanowił też, że oskarżony nie może zbliżać się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów i komunikować się z nimi w jakikolwiek sposób. Status pokrzywdzonych mają posłowie Marcelina Zawisza i Paweł Olszewski.

"Aleksander J." opuścił zakład karny

Jak powiedział rzecznik sądu Krzysztof Dadełło, decyzja o zwolnieniu O. z aresztu jest nieprawomocna, ale wykonalna, co oznacza, że "Aleksander J." opuścił zakład karny.

Dadełło powiedział też, że "treść zarzutów i obecny etap postępowania nie pozwalają, aby stosować ten najsurowszy środek zapobiegawczy". Jak uściślił, od podejrzanego odebrano wyjaśnienia, jak również przesłuchano pokrzywdzonych.

To ona zastąpi Morawieckiego? Wicerzecznik PiS szyderczo

Wojciech O. odpowiada przed bydgoskim sądem za grożenie śmiercią posłom i dziennikarzom domagającym się obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Dotychczas odbyły się dwie rozprawy, 5 i 12 maja.

d3moq5a

W akcie oskarżenia Wojciechowi O. zarzucono, że 29 stycznia podczas protestu "Stop Dyskryminacji Sanitarnej" w Bydgoszczy grodził posłom śmiercią w przypadku zagłosowania przez nich za ustawą dotyczącą ochrony życia i zdrowia obywateli w czasie epidemii COVID-19 oraz nakłaniał do tworzenia listów gończych i pozbawienia życia dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

Oskarżonemu zarzucono również, że w czasie zgromadzenia groził posłance Marcelinie Zawadzkiej rozbiciem pałki głowie, a 30 stycznia w internetowym programie groził posłowi Pawłowi Olszewskiemu, że jak dojdzie do władzy, to zniesie memorandum na karę śmierci i go odwiedzi. Oboje posłów miał znieważyć.

Kolejna rozprawa w procesie przeciwko Wojciechowi O. została wyznaczona na 28 czerwca.

Źródło: PAP, Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3moq5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3moq5a
Więcej tematów